Przebudowa drogi z Chrzanowa do Kobierzyc

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W marcu rozpoczęła się przebudowa drogi z Kobierzyc do Chrzanowa. Inwestycja obejmuje także budowę ciągu pieszo-rowerowego. To znacznie poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku.

– W przypadku zdarzeń na drodze krajowej numer 8, pojawia nam się tutaj objazd, na który nie mamy wpływu. Kierowane są samochody, czasem przez policję lub po prostu przez nawigację, więc zdarzają się takie sytuacje jak chwilowe obciążenia tej drogi. Ona stanowi też pewnie taki dojazd tutaj w tej chwili do Kobierzyc od strony północnej. Myślę, że to będzie radykalna poprawa. W tej chwili piesi mają tylko pobocze dla siebie – mówi Rafał Krasicki, kierownik Referatu Inwestycji, Nieruchomości i inwestycji w Urzędzie Gminy Kobierzyce.

– Jest to część naszej trasy rowerowej z Kobierzyc do Wrocławia i tak naprawdę ona kiedyś tam, kilka lat temu, jak otwieraliśmy tę trasę, to jeszcze zdawała egzamin, bo jeszcze tam nie było takiego dużego ruchu. Dzisiaj ten ruch jest po prostu coraz większy i też wybudowały się tam budynki dookoła przy tej drodze. Wobec tego, jak najbardziej, poważna sprawa, jak najbardziej ważna. Udało się nam po ponad dwóch latach zrobić dokumentację projektową, bo były z tym kłopoty. Teraz już jesteśmy po przetargu, podpisanie umowy i już pierwsze działania na tej drodze są widoczne – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

– Będzie tam kompleksowa przebudowa drogi, nadanie jej parametrów docelowych właściwych oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego. Czyli nie tylko rowery, także ruch pieszy. To jest ważne. Zawsze budując drogi dla rowerów, musimy też myśleć o pieszych, ponieważ pomiędzy naszymi miejscowościami również poruszają się osoby po prostu pieszo. Wykonawca w tej chwili przystąpił do prac ziemnych. Tak jak powiedziałem, stało się to w ostatnich tygodniach. Były to prace przygotowawcze m.in. na skrzyżowaniu w miejscowości Chrzanów został wyburzony taki budynek, który zasłaniał mocno tam widoczność i w tej chwili musiał zostać wyburzony. Czyli w tej chwili trwają prace przygotowawcze – mówi Rafał Krasicki, kierownik Referatu Inwestycji, Nieruchomości i inwestycji w Urzędzie Gminy Kobierzyce.

Koszt tej inwestycji jest szacowany na 7 milionów złotych. Ma się zakończyć na początku przyszłego roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy