Przebudowa skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej. Od 8 maja utrudnienia i objazdy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od najbliższej soboty (8 maja) rusza przebudowa skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej. Prace te związane są z budową linii tramwajowej na Popowice. Na mieszkańców czekają objazdy i utrudnienia na drodze.

– Zmiana, która nastąpi w najbliższy weekend będzie najtrudniejsza dla kierowców, ponieważ niektóre relacje zmienią się. Będzie potrzeba trochę czasu, żeby kierowcy się przyzwyczaili – mówi Marcin Dziuk, Pro-Tra Building.

Kierowcy pojadą objazdami. Miasto przygotowało specjalną mapkę z nowymi trasami. Objazdów będzie jednak bardzo wiele. Zmiany w organizacji ruchu są planowane na 6 miesięcy. Największe zmiany będą dotyczyć kierowców jadących z Kozanowa i udających się w kierunku tego osiedla.

– Wyjeżdżając z Kozanowa trzeba będzie skręcić w prawo, w kierunku ulicy Legnickiej, następnie będzie można zawrócić na przygotowanej nawrotce przez torowisko, bądź dojechać do ulicy Legnickiej, Lotniczej i obrać sobie już dowolny kierunek ruchu. Cztery pasy ruchu, które dzisiaj prowadzą od Mostu Milenijnego w kierunku Gądowianki zostaną zmienione. Dwa pasy będą prowadziły w kierunku ulicy Legnickiej, a dwa pasy zmienią swój charakter i będą prowadziły ruch pod prąd, następnie przez przygotowaną przewiązkę wrócą na swoją jezdnię – podkreśla Marcin Dziuk, Pro-Tra Building.

– Ulica Popowicka na odcinku od ul. Wejherowskiej do Milenijnej będzie jednokierunkowa. Utrzymany będzie jedynie ruch kierunku od strony miasta – wyjaśnia Andrzej Brzoza, Wydział Inżynierii Miejskiej UM.

Tramwaje na tym etapie inwestycji pojadą bez zmian. Autobusy jednak będą kursowały objazdami.

– Najważniejszą informacją dla pasażerów jadących komunikacją autobusową od strony Kozanowa jest fakt, iż wchodzi zmiana polegająca na tym, że autobusy pojadą objazdem przez ulicę Milenijną, Legnicką i Wejherowską, zatrzymując się dodatkowo na przystanku Kwiska. Natomiast autobusy jadące od strony Mostu Milenijnego w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu – pojadą również tym samym objazdem. Dojadą do przystanku Kwiska i pojadą z pominięciem przystanku Wejherowska – zaznacza Adam Więcek, Departament Infrastruktury i Transportu UM.

Jest to pierwszy etap łączenia nowej linii tramwajowej na Popowice z istniejącymi torowiskami.

– Cała trasa tramwajowa na Popowice jest odcinkiem o długości 6,6 kilometra. Będzie biegła od skrzyżowania Dmowskiego, Jagiełły do miejsca, w którym się znajdujemy. Wzdłuż całej trasy budujemy dwanaście nowych przystanków tramwajowych i tramwajowo-autobusowych – mówi Michał Kunicki, Wrocławskie Inwestycje.

Budowa tramwaju na Popowice to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Kierowcy muszą się teraz jednak uzbroić w cierpliwość.

–  Musimy poświęcić tę chwilę, w weekend, aby zapoznać się z tym, jak ten ruch będzie tutaj wyglądał. Dlatego zachęcam do zobaczenia jak wygląda mapka, oraz jakie są alternatywne trasy – podkreśla Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Mapki z objazdami są dostępne na kanałach miejskich Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy