Przebudowa ul. Pomorskiej. Zmiany w organizacji ruchu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Trwa przebudowa ul. Pomorskiej. W związku z czym, kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Kierowcy jeszcze nie do końca wiedzą jak mają poruszać się na tym odcinku, więc szczególnie warto zwracać uwagę na wszelkie znaki, wskazujące na to, że jest zmiana w organizacji ruchu. Remont potrwa 7 miesięcy. W tym czasie zostanie wymieniona nawierzchnia wzdłuż ul. Pomorskiej, pojawią się ścieżki rowerowe, a także zostanie wymienione torowisko. Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą jednak komunikacji miejskiej.

Rozpoczęliśmy prace na fragmencie ul. Pomorskiej. Jest to 200-metrowy odcinek. Pomiędzy Mostami Pomorskimi a ul. Cybulskiego. Wykonawca już przeprowadził pierwsze prace rozbiórkowe i w zasadzie od tych prac zaczynamy. Jest to ważne, ponieważ ma za zadanie po pierwsze przebudować wszystkie branże sieci znajdujące się w tej ulicy, a po drugie, to co na koniec zobaczymy, czyli efektowne wykończenia. Te sieci po pierwsze trzeba uporządkować, po drugie przebudować, tak aby upakować  to w najnowocześniejszą technologię – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Przebudowa ulicy Pomorskiej to kolejny etap remontu Mostów Pomorskich. Obecnie został wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Cybulskiego między ul. Drobnera i Pomorską. Został także zamknięty przejazd przez ul.Pomorską od strony pl. Maxa Borna.  Na czas remontu został także przywrócony prawoskręt z ul. Dubois w ul. Drobnera. Obowiązuje także zakaz wjazdu w ul. Pomorską w kierunku ul. Cybulskiego od skrzyżowania z ul. Dubois.

Niespełna dwa tygodnie temu pozbyliśmy się rury ciepłowniczej na Mostach Pomorskich. Zawsze mówiliśmy, że te Mosty Pomorskie i ten fragment to jest pierwszy etap rewitalizacji ulicy Pomorskiej, ten drugi jest przed nami. Jesteś na etapie projektowania ul. Pomorskiej, można powiedzieć, że ten projekt jest już spięty. Natomiast czekamy na ostanie pozwolenia, aby uzyskać niezbędne zgody na realizacje tego projektu. Plan na przyszłość jest taki, że ten ruch będzie przerzucany z jezdni północnej na południową po to, aby zrealizować te wszystkie prace – dodaje Bartosz Nowak.

Zakończenie remontu na mostach Pomorskich jest planowane na wiosnę 2023 roku. Z kolei na przebudowę 200 metrowego odcinka ul. Pomorskiej wykonawca ma 7 miesięcy. Koszt remontu tego odcinka to 4 mln 700 tys. zł.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy