Przedsiębiorczy senior. Jak działać? Warsztaty dla wrocławskich seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wielu seniorów, po przejściu na emeryturę, wciąż chce być aktywnych - zarówno gospodarczo, jak i społecznie, dlatego Wrocławskie Centrum Seniora wychodzi na przeciw oczekiwaniom i potrzebom seniorów i organizuje zajęcia, które mają podpowiedzieć im, w jaki sposób mogą działać.

– Troszkę eksperymentowaliśmy, jakby nie mając świadomości, co będzie – czy będzie jakieś zainteresowanie osób, które chciałyby, nawet po przejściu na emeryturę czy zakończeniu aktywności zawodowej, zająć się jakąś formą przedsiębiorczości? Okazało się, że tak, że jest także bardzo duże zainteresowanie. Mamy kilkanaście osób, które uczestniczą w tych zajęciach – mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Zajęcia z „Dojrzałej przedsiębiorczości” cieszą się dużym zainteresowaniem seniorów.

– Jest wiele osób, które mają potrzeby, żeby angażować się społecznie, żeby móc rozwiązywać wspólnie problemy, które są wokół nas. Łatwiej jest to robić w grupie, będąc członkiem stowarzyszenia bądź fundacji, a nasze centrum zajmuje się pomocą osobom, które chcą takie organizacje prowadzić i realizować projekty. Dzisiaj przyszedłem, żeby opowiedzieć o tym, jak to się robi od A do Z, czyli jak założyć organizację albo jak zostać wolontariuszem i w jaki sposób pomagać tym, którzy chcą pomagać innym – mówi Kazimierz Szepiela, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3”.

– Ja myślę, że są potrzebne, dlatego tu się znalazłem, żeby się czegoś dowiedzieć. Ja mam taką filozofię – jedna książka przeczytana czy jakiś kurs – jak coś wyciągnę, to warto było być tam. Myślę, że czegoś się nowego dowiem, jakieś kontakty jeszcze nowe. Cieszę się, że seniorzy we Wrocławiu, tak przynajmniej obserwuję to od pewnego momentu po pandemii, jakby ruszyli i się rozwijają i idą dalej. To takie optymistyczne jest – mówi Franciszek Sowa, senior.

Seniorzy są aktywni i chętnie uczestniczą w różnych zajęciach, dlatego propozycji dla nich wciąż przybywa.

– Mamy także spotkanie z podróżnikami. Znowu pełna sala. To są takie trochę podróże po mapie, ale to są osoby, które były w tych miejscach, o których opowiadają. I to też jest bardzo, bardzo fajne. Ja to nazywam uczta dla duszy. Bardzo mocno w tej chwili przygotowujemy i to tak bardzo mocno, ale też w bardzo dużym zakresie ofertę związaną z taką aktywizacją intelektualno-emocjonalną – mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Lista zajęć i pełna oferta Wrocławskiego Centrum Seniora znajduje się na stronie seniorzy.wroclaw.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy