Przejazd na guzik

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tu narazie jest gruzowisko ale będzie przejazd. Tak deklaruje PKP, które zabrało się za przebudowę przystanku kolejowego na Muchoborze we Wrocławiu. Będzie skrót przez Otyńską!

Wrocław Muchobór to kolejne miejsce, które zapewni obsługę kolejową na wysokim standardzie– mówi Wojciech Siemieniec, rzecznik prasowy PKP.

Perony będą wyższe, dłuższe i bardziej przystępne. Powstanie też przejście podziemne w całkiem innym miejscu.W planie rozbudowy ujęty został przejazd prowadzący pomiędzy Wrocławskim Parkiem Przemysłowym a Wrocławskim Parkiem Technologicznym. 

Przebudowany zostanie również przejazd kolejowo drogowy. Ma być otwarty, na czas przejazdu pociągów będzie zamykany– wyjaśnia Siemieniec.

Przejazd pomiędzy ulicą Otyńską a Traktatową jest skrótem dla osób pracujących w tym regionie. Byłby skrótem bo przejazd jest otwierany na żądanie guzikiem. Chodzą legendy, że komuś nawet otworzył się.

Teren od dziesiątek lat w planie zagospodarowania miasta przeznaczony jest na przemysł, od wielu lat rozwija się tu centrum biznesu, cały czas budowane są nowe biura. W samy Parku Przemysłowym pracuje kilka tysięcy ludzi.

Otyńska to ważna ulica, prowadzi tędy dojazd do wielu miejsc pracy. Cały teren to kompleks biurowy oraz przemysłowy, cały czas rozbudowywana okolica. Prowadzimy przebudowę ulicy Fabrycznej oraz Otyńskiej. Inwestycja ta wyniosła kilkanaście milionów złotych i jest na finiszu. Do kwietnia powinniśmy mieć zakończoną realizację tego zadania– przekonuje Krzysztof Świercz, rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Dodaje, że by dokończyć Otyńską tak by była przejezdna w stronę Nowego Dworu musi być przebudowany sam przejazd kolejowy. Polskie Koleje Państwowe deklarują ukończenie swojej inwestycji do 2021 r. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy