Przemoc zaczyna się od słów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podczas ostatniego wystąpienia Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie, prezydent wypowiedział się na temat tego, co sądzi o ruchu LGBT+. Jak mieszkańcy Wrocławia odnoszą się do słów głowy państwa?

Ostatnie słowa prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące jego poglądów na temat osób LGBT+ wzbudziły spore kontrowersje wśród ludzi. Wrocławianie są podzieleni:

Nietrafione słowa.

To jest bez komentarza. Tego nawet nie trzeba tłumaczyć!

Chyba troszeczkę za mocno powiedział. Są tacy ludzie i inni, i wszystkich trzeba traktować jednakowo.

Oczywiście, że się z tymi słowami zgadzam. To ideologia. Są to różne formy, tak jak z sektami. Mówią o tolerancji, a sami jej nie mają.

Myślę, że te wszystkie rządowe wypowiedzi na temat unicestwiania takich ludzi są dla mnie niehumanitarne.

Mieszkańcy Wrocławia sami maja różne zdania na temat osób LGBT+

Są to moi przyjaciele, więc ich szanuję i kocham.

Nam oni w ogóle nie przeszkadzają!

— Jestem obojętny. To wolny kraj i co oni sobie robią, to jest między nimi.

Jeżeli ci ludzie potrzebują skupiać jakieś swoje grono, to jest ich sprawa, ale obnosić się z tym – to jest paskudne. Poza tym wychodzenie w tych strojach, to jest taki małpi gaj.

Poseł Krzysztof Śmiszek przyznaje, że wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy to mowa nienawiści, która nie powinna mieć miejsca w trakcie kampanii wyborczej.

Debata polityczna może być ostra, nawet czasami powinna taka być, ale jest jeden warunek: nie można przekraczać granicy naruszania praw człowieka. Nie można człowieka nazywać ideologią. Zawsze słowa nienawistne prowadzą do nienawistnych czynów. Przemoc czy agresja są skutkiem używania języka nienawiści — mówi Krzysztof Śmiszek.

Marta Stożek z Lewicy dodaje, że z powodu słów prezydenta wiele osób LGBT+ będzie bała się wychodzić z domów.

Pamiętajcie! Za każdym razem, kiedy wyśmiewacie, poniżacie, źle mówicie o mniejszościach – za każdym razem to są jacyś ludziem, którzy się zaczynają bać. Za każdym razem możecie mieć krew na rękach. Pamiętajcie o tym, to nie są tylko słowa. Za słowami idą konkretne emocje, które wzbudzacie w swoich słuchaczach — dodaje Marta Stożek.

Prawa osób LGBT+ obecnie stają się tematem numer jeden w kampanii prezydenckiej. Lewica wzywa jednak do tolerancji wszystkich osób niezależnie od orientacji seksualnej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy