Przestrzeń do międzypokoleniowych spotkań

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Laboratorium Zabawek to międzypokoleniowy projekt edukacyjny, który ma przede wszystkim zbliżać seniorów i młodsze pokolenia. Pierwotnie spotkania miały się odbywać w Przestrzeni Trzeciego Wieku, ale z powodu pandemii wszystko przeniosło się do internetu. To jednak nie przeszkadza spotkaniom i rozmowom.

Spotykamy się od kwietnia zeszłego roku. Tych spotkań było 38. Po nowym roku zaczynamy już dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki o godz. 13:00. Zapraszam wszystkich seniorów – mówi Jolanta Podsiadło, WCRS – Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Laboratorium Zabawek właśnie za pomocą zabawek z lat 60., 70. i 80-tych, ale także tych współczesnych, ma skłonić do rozmów oraz przemyśleń i być swego rodzaju łącznikiem między różnymi pokoleniami. Po to, żeby rozmawiać, przywoływać wspomnienia i przede wszystkim uśmiechy.

Te przedmioty mają być pretekstem do rozmów, do wspomnień seniorów, a także do refleksji naszych dzieci, wnuków, a nawet naszych prawnuków, czyli młodego pokolenia wrocławian. By rozmawiać o tym, czym się różnią te przedmioty do zabawy, a tak naprawdę wychodzić trochę szerzej i rozmawiać o spędzaniu wolnego czasu podczas zabawy – dodaje Jolanta Podsiadło, WCRS – Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Chociaż spotkania odbywają się aktualnie online, są okazją, żeby spotkać się i porozmawiać na różne tematy. Jak przyznaje prowadząca Jolanta Podsiadło: zajęcia mają swoją stałą grupę bywalców, ale są otwarte na wszystkich nowych uczestników. 

Wiem, że seniorzy tego bardzo pragną i potrzebują. Jak już tak przyjdą do Przestrzeni Trzeciego Wieku, będą bardzo zadowoleni w dwójnasób, że znów mogą spotykać się z bliskimi ludźmi – zaznacza Jolanta Podsiadło, WCRS – Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu. Jako, że zbliża się Dzień Babci i Dziadka – święta ważne dla każdego pokolenia, bo to okazja na docenienie i poczucie się docenionym – to właśnie wtedy w Laboratorium Zabawek zaplanowano świętowanie. Tematem przewodnim będą wspomnienia najmilszych prezentów, które dostali seniorzy. Nie zawsze są to tylko rzeczy materialne.

Seniorzy mile wspominają te materialne dowody miłości przez swoich wnuków, czyli laurki lub kwiaty. Bardzo mile wspominają wspólnie spędzony czas, zaproszenia do przedszkoli szkół i zaproszenia na przedstawiania z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Chcę, żebyśmy mogli sobie wspomnieć czas, kiedy można było tak zwyczajnie spotkać się z wnukami – podsumowuje Jolanta Podsiadło, WCRS – Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy