Przewodnicy Bez Granic oprowadzają w sieci

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Przez pandemię koronawirusa wiele grup zawodowych straciło pracę, między innymi przewodnicy, którzy jednak nie poddają się i wierzą, że wrócą na ulice pełne zwiedzających. Teraz polscy przewodnicy z różnych stron świata połączyli swoje siły. Tak powstała inicjatywa: Przewodnicy Bez Granic.

– Były dwa rozwiązania. Pierwsze załamać się i płakać, a drugie zacząć coś działać i tak wpadłam na pomysł stworzenia takiej wirtualnej platformy – mówi przewodniczka po Barcelonie i Katalonii, Agata Sosnowska

– Agata właśnie do nas zadzwoniła i bardzo się ucieszyłam z tej inicjatywy. Raz, że bardzo tęsknię za turystami, a dwa, że trzeba zacząć coś działać, aby coś zarobić – podkreśla przewodniczka po Barcelonie, Ewelina Masłowska

Portal Przewodnicy Bez Granic jest pomostem między turystami a osobami, które od lat oprowadzają. Jest to także forma wsparcia dla przewodników, którzy kochają swój zawód i nie chcą z niego rezygnować. Na portalu można znaleźć rekomendacje, a także różne artykuły. Co tydzień na portalu Przewodnicy Bez Granic inny przewodnik odkrywa nowy kraj.

– Na naszych portalach społecznościowych można znaleźć także nasze filmiki np. ostatnio śpiewaliśmy O BELLA CIAO po polsku, na, na, na, tyry, tyry – mówi muzycznym tonem Marcin Martinho, przewodnik po Lizbonie i Portugalii. 

Podróże bez granic to cykl, który może porwać chętnych na inną część półkuli ziemskiej, a jak to wygląda?

– Gdzie dziś się przeniesimy? Tydzień spędzimy w Siri Lance, zapraszamy – dodaje przewodniczka po Barcelonie i Katalonii, Agata Sosnowska.

Portal Przewodnicy Bez Granic to także skarbnica wiedzy dla podróżników. Można poznać wiele ciekawostek z różnych krańców świata np. z Barcelony, gdzie w październiku rodziny zbierają kasztany. Polscy przewodnicy przekazują informacje z pierwszej ręki, na stronie, youtubie i instagramie można także znaleźć kontakt do nich. Warto wybrać się na wirtualny spacer, poszrzyć swoje horyzonty i w ten sposób wspomóc polskich przewodników… bez granic.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy