Przystań i klub Wodniaka w gminie Czernica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W gminie Czernica znajduję się przystań dla wszystkich miłośników wody. Dodatkowo działa tutaj klub Wodniaka. Niestety w tym sezonie przystań była zalana 10-krotnie, mimo to dla pasjonatów wody była to przygoda.

– Dwa tygodnie temu woda miała prawie 2,5 metra. Widać to tutaj. Robiłem sprawozdania i woda była w tych miejscach. Tak to wyglądało — mówi Piotr Gróbarczyk, członek klubu Wodniaka.

– Jak teraz pływamy i siedzimy na rowerkach, to tutaj wcześniej parkowaliśmy samochody, a teraz sobie pływamy — podkreśla Andrzej Kowalewski, członek klubu Wodniaka.

Mimo wysokiego poziomu wody w tym sezonie mieszkańcy gminy Czernica mają miejsce, w którym mogą odpocząć i powędkować, lub popływać.

– To jest super sprawa zwłaszcza teraz dla mnie, kiedy jestem na emeryturze. Mam dużo czasu, lubię pływać, wędkować. Ta przystań to jest bomba — dodaje Andrzej Kowalewski, członek klubu Wodniaka.

Klub Wodniaka powstał z inicjatywy mieszkańców. Gmina dała zielone światło, przekazała fundusze na zabezpieczania i sprzęt wodny i tak została stworzona przystań.

– Korzystamy z tego akwenu wodnego. Bardzo się cieszymy tą wodą i coraz więcej osób z gminy Czernica widzi, że to jest miejsce bardzo przyjazne, że można tu odpocząć i skorzystać ze sprzętu wodnego — mówi Piotr Gróbarczyk, członek klubu Wodniaka.

Mieszkańcy mogą wypożyczyć tu rowery wodne. Dodatkowo każdy, kto posiada sprzęt wodny może go tu zacumować.

– Nie ma problemu, żeby ktoś tu nie mógł zacumować łodzi, bo jest tu miejsce, żeby zacumować łódź do brzegu. Sezon był fajny. 27 jednostek stało na wodzie. Teraz już jest po sezonie część sprzętu została zabrana. Są też tu organizowane kursy żeglarskie i motorowodne przez różne agendy — dodaje Piotr Gróbarczyk, członek klubu Wodniaka.

Co ciekawe na terenie zalewu można zobaczyć także wyspę Robinsona i Odkrywców, czy Zatokę Królewską. Te miejsca o oryginalnych nazwach powstały po to, żeby urozmaicić atrakcyjność tego regionu. Przystań w gminie Czernica to miejsca dla każdego, gdzie można odpocząć i się zrelaksować.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy