Przystanek wiersz we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Przystanek wiersz” to projekt zorganizowany w ramach roku Różewicza, którego pomysłodawcy próbują wprowadzić poezję do przestrzeni publicznej i codzienności mieszkańców Wrocławia.

„Przystanek wiersz” to promocja poezji współczesnej, a od teraz też promocja poezji Tadeusza Różewicza w przestrzeni miejskiej – mówi Katarzyna Kabat, kierowniczka Działu Promocji MBP we Wrocławiu.

Projekt „Przystanek wiersz” realizowany jest w każdy czwartek w mediach społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem przedsięwzięcia jest to, aby poezja była obecna w życiu codziennym, np. w tramwaju lub autobusie, gdzie na ekranach wyświetlane są wiersze.

Mamy nadzieję, że trafią państwo na Facebooka Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza po to, aby spotkać się z poezją tego wrocławskiego poety. Stąd pomysł na „Przystanek wiersz”, czyli te chwile zatrzymania w komunikacji miejskiej, żeby choć przez chwilę spotkać się z tak niszowym wyborem literackim, jaki jest zaproponowany w tej formule – mówi Katarzyna Kabat, kierowniczka Działu Promocji MBP we Wrocławiu.

Partnerem merytorycznym akcji jest Stowarzyszenie (Nie)Znanych Poetów, które zrealizowało ogólnopolski konkurs na poezję współczesną, która wyraża myśl młodego pokolenia.  

Stowarzyszenie (Nie)Znanych Poetów to projekt stworzony na olimpiadę Zwolnieni z Teorii. W grupie jest 7 osób, z czego 5 z XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, 1 z Zespołu Szkół Artystycznych we Wrocławiu i 1 osoba z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie – mówi Julia ze Stowarzyszenia (Nie)Znanych Poetów.

Podsumowanie konkursu odbędzie się w połowie maja. Zostaną wtedy ogłoszeni jego laureaci, których wybrała prestiżowa komisja konkursowa.  

W jury znajdowała się 2 poetki – Bronka Nowicka i Joanna Mueller – oraz Karolina Korzeniewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej – mówi Julia ze Stowarzyszenia (Nie)Znanych Poetów.

Ważnym wydarzeniem dla Miejskiej Biblioteki Publicznej jest nadanie jej imienia Tadeusza Różewicza.  

18 lutego decyzją Rady Miejskiej Wrocławia zostało przyznane nam imię Tadeusza Różewicza. Ten projekt nasz dyrektor – pan Andrzej Ociepa – zrealizował z sukcesem właśnie w tym roku, w którym mamy setną rocznicę urodzin poety. Bardzo się cieszymy z tego nadania – mówi Katarzyna Kabat, kierowniczka Działu Promocji MBP we Wrocławiu.

Harmonogram wydarzeń związanych z Rokiem Różewicza jest dostępny na stronie wroclaw.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy