Przyszłość Błękitnej Laguny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Błękitna Laguna to dla wielu mieszkańców Siechnic miejsce letniej rekreacji. Na wniosek burmistrza Siechnic przeprowadzono konsultacje społeczne dotyczące tego, jak kąpielisko ma wyglądać w przyszłym sezonie?

W uchwale pojawiły się trzy pytania dotyczące działalności Błękitnej Laguny. Konsultacje trwały od 2 września do 2 października. 

Gmina starała się dotrzeć do mieszkańców na różne sposoby, bo nie tylko przez stronę internetową lub media społecznościowe, ale także drogą tradycyjną poprzez plakaty i płatne ogłoszenia w lokalnej prasie – mówi Mariusz Różnowicz, zastępca burmistrza Siechnic.

W konsultacjach wzięło udział 69 mieszkańców. 

Jeśli chodzi o wyniki konsultacji, to mieszkańcy w większości opowiedzieli się za wprowadzeniem napojów niskoalkoholowych na terenie kąpieliska, czego do tej pory nie było. Sam sezon gastronomiczny też miałby być dłuższy – dodaje zastępca.

Trzecie pytanie w uchwale dotyczyło odpłatnego korzystania z kąpieliska dla mieszkańców spoza gminy. Tutaj 65% ankietowanych opowiedziało się za.

Jeśli chodzi o ten warunek, władze gminy będą szukały dobrego rozwiązania, które mogłoby to zapewnić.

Teraz musimy się zastanowić jak to rozwiązać, ponieważ teren całego kąpieliska nie jest ogrodzony – wyjaśnia zastępca.

W ankiecie mieszkańcy często wspominali o potrzebie wymiany starego piasku na nowy. Ten, już w przyszłym sezonie, pojawi się na terenie kąpieliska. 

To już mogę potwierdzić – nowy piasek pojawi się na terenie kąpieliska już w przyszłym roku. Będzie to ujęte w budżecie – podsumowuje zastępca.

W pytaniu otwartym pojawiały się jeszcze prośby o budowę natrysku, a także o poszerzenie całej plaży. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy