Psycholog potrzebny od zaraz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pandemia koronawirusa daje się we znaki w każdej dziedzinie życia. Mocno wpływa także na zdrowie psychiczne i codzienne funkcjonowanie.

Grupą, która boryka się z dużymi problemami natury psychologicznej, a o której często się zapomina, są dzieci i nastolatkowie.  

Izolacja odbiera im możliwość kontaktu z rówieśnikami, co jest naturalnym środowiskiem życia i niezwykle ważnym środowiskiem z tego powodu, że właśnie takie kontakty rówieśnicze pozwalają rozwijać umiejętności społeczne, pozwalają uczyć się młodym ludziom, jak potem pełnić różne funkcje odpowiedzialnie w dorosłym życiu, w społecznym życiu. Więc to jest taki bardzo istotny poligon  doświadczeń społecznych, bez którego trudno sobie wyobrazić młodego człowieka, który dobrze funkcjonuje w społeczności. Ta sytuacja, tak mocno też nagłośniona przez media powoduje też ogromny niepokój – mówi Anetta Pereświet-Sołtan.

Poczucie strachu i niepewność sprawiają, że zarówno dzieci, jak i młodzież mogą potrzebować profesjonalnej pomocy psychologicznej. Jednym z rozwiązań jest linia telefoniczna, przy której dyżurować będą psychologowie.

Na tę linię mogą dzwonić tak naprawdę wszyscy wrocławianie, każdy, kto potrzebuje pomocy. Pomoc udzielana jest i w języku polskim, ale także są specjalne linie przeznaczone dla osób anglojęzycznych, osób rozmawiających po rosyjsku lub ukraińsku.  Także tutaj obejmuje dużą grupę wrocławian – mówi Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. 

Pomoc w języku polskim będzie dostępna przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Wszystkie numery telefonów znaleźć można na stronie Urzędu Miasta. Ważne jest to, aby pamiętać, że proszenie o pomoc to ważna umiejętność, a nie wstyd.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy