Ptasia grypa pod Wrocławiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kilkanaście kilometrów od Wrocławia pojawiła się ptasia grypa. Ognisko na początku marca wykryto u gęsi na fermie w Ozorowicach na terenie Powiatu Trzebnickiego sąsiadującego z Powiatem Wrocławskim. Kilka dni później wirus został stwierdzony również w Wiszni Małej, dlatego władze samorządu rozpoczęły działania.

My jako powiat i te miejscowości, które sąsiadują z Powiatem Trzebnickim musimy zabezpieczyć wszystko pod kątem ptasiej grypy, czyli oznakować drogi – Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Ptasia grypa to jest następny element, który nam dość mocno z roku na rok doskwiera. Ptasia grypa zaatakowała sąsiedni Powiat Trzebnicki. Na terenie Wiśni Małej wystąpiły ogniska. W związku z tym, że sąsiadujemy w miejscowości Siedlec to musimy być czujni – podkreśla Wiesław Zając, członek zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Obecna sytuacja stwarza zagrożenie dla zwierząt, ale również dla mieszkańców. Chociaż wirus nie przekroczył bariery gatunkowej, zaleca się ostrożność.

Jakby okazało się, że napowietrzenie jest także na terenie gminy Długołęka, to w pierwszej fazie dotyczyło północnej części gminy. To oznaczałoby zabezpieczenie zwierząt przed zwietrzeniem, to znaczy zamykanie i nie wypuszczanie, ciągły dozór i badanie – dodaje Wiesław Zając, członek zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Aby ptasia grypa nie rozprzestrzeniała się dalej, gospodarze w pobliskich wsiach muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach. To na przykład pozostawienie ptaków w zamkniętych pomieszczeniach oraz mycie rąk po każdym kontakcie. Obostrzenia i nakazy obowiązują 21 dni od momentu wykrycia wirusa. Później ognisko ptasiej grypy wygaśnie. 

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy