PTW: oferta dla seniorów i bal „Urodziny u Barbie”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przestrzeń Trzeciego Wieku co miesiąc w Restauracji Letniej na terenie wrocławskiego zoo organizuje dla seniorów bal. We wrześniu motywem przewodnim były "Urodziny u Barbie".

– Co miesiąc spotykamy się w Restauracji Letniej na balach senioralnych i oczywiście za każdym razem musi być jakiś temat przewodni. W tym roku wszyscy hucznie obchodzili 83. urodziny Barbie. To postanowiliśmy, że przecież Barbie jest w wieku seniora, to należy to uczcić – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

– Ja tu nie jestem na pierwszym balu. Jakby mi się nie podobało, to by mnie tu nie było. Nie ma lepszych imprez niż tutaj.

– Seniorzy wręcz powoli odkrywają te bale i coraz z balu na bal jest ich coraz więcej. A jeszcze do tego, że każdy jest pod jakimś hasłem, pod jakimś przebieraniem, to piraci, to na dzisiaj Barbie, to Hawaje, to na różowo, to na biało-czerwono. Są różne preteksty, a dzięki temu seniorzy mają inwencję. Pięknie wyglądają i czują się młodo.

– Ja nie pamiętam imprezy, która była tak wspaniała, tak fajna. To była rewelacja. Po prostu teraz przerzuciliśmy się z dancingu na bale seniorskie.

– Super. To, co Wrocław robi dla nas, klubu seniora jest naprawdę fantastyczne, a Restauracja Letnia jest cudownym miejscem. Najlepiej można się bawić z wszystkich lokali, jakie we Wrocławiu są. Jest przestrzennie, jest orkiestra, Adam pięknie zawsze gra – mówią seniorzy.

W ramach oferty Przestrzeni Trzeciego Wieku na seniorów czeka wiele wydarzeń. W ramach „Weekendu seniora z kulturą” zainaugurowana zostanie scena 3/4, która jest pomysłem samych seniorów.

– Inauguracja będzie miała miejsce takim spektaklem, trochę w kabaretowym stylu „Jesteśmy na wczasach”  i będziemy wspominać, ale też czytać, przytaczać fragmenty filmów, jak w dawnych czasach właśnie spędzano wakacje, jak się bawiono. Tu jest tak dużo wspomnień seniorów, że będzie to bardzo ciekawy wieczór. Zaczynamy też oczywiście dbałość na różnych warsztatach o zdrowie i kondycję seniorów. Jedne z pierwszych warsztatów odbędą się 13 października. Będą to warsztaty oddechowe „Jak powinniśmy pracować należycie oddechem”, które poprowadzi aktor Dariusz Lech – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

W sobotę 30 września zaplanowano piknik w Parku Zachodnim na skwerze Czesława Rodziewicza, a 4 października odbędzie się kolejny bal senioralny pt. „Tanecznie przez kraje Unii Europejskiej”.

– Oczywiście powrót jesienny to jest też powrót do koncertów swingowych i zapraszamy 22 października na kolejną muzyczną niespodziankę i po raz pierwszy koncert swingowy odbędzie się w niedzielę, a nie jak zawsze w sobotę. Rozpoczynamy nowe zajęcia, jesteśmy bardzo ciekawi, jak będą się podobały seniorom z Tai Chi i będziemy seniorów sukcesem uczyć pięknej filozofii, ale jednocześnie też pięknych ruchów – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy