Puchar Polski w Gimnastyce Artystycznej w Trzebnickiej Hali Sportowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gminna Hala Widowiskowo Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy po raz pierwszy gościła w swoich progach Puchar Polski w Gimnastyce Artystycznej. Wydarzenie to zgromadziło ponad 100 zawodniczek z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem burmistrza gminy Trzebnica Marka Długozimy.

Ogromnie się cieszę, że w przestrzeni Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej, która nosi imię Dolnośląskich Olimpijczyków, mamy wydarzenie o randze ogólnopolskiej. Widząc liczbę klubów i liczbę zawodniczek, które przyjechały i będą reprezentować swoje miasta to mogę powiedzieć, że nie żałuję tej decyzji. Mam nadzieję, że Puchar Polski w Gimnastyce Artystycznej zagości tutaj już na stałe – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Tym razem była to pierwsza edycja Pucharu Polski Seniorek i Juniorek, podczas której swoje umiejętności zaprezentowało łącznie 150 zawodniczek. 

Są to najlepsze zawodniczki w całym kraju, również zawodniczki z kadry Polski. Przy okazji tego wydarzenia odbywa się również start kontrolny zawodniczek w kategorii junior młodszy – mówi Karolina Komarnicka, sędzia główny Pucharu Polski Seniorek i Juniorek w Gimnastyce Artystycznej.

Zawodniczki miały zaprezentować różne układy taneczne z wykorzystaniem piłki, obręczy, wstążki i innych przyborów. Ocenie podlegał przede wszystkim artyzm i czystość wykonania.

Łączna liczba sędzi – 19. W kategoriach wiekowych są różne panele sędziowskie. System się zmienił, od tego roku są nowe przepisy i jest to dość skomplikowane – dodaje Karolina Komarnicka.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzebnicy wystąpiły między innymi reprezentantki UKS-u Kopernik Wrocław, RGA Warszawa, UKS-u PM Syrena Warszawa, PTG Sokół Kraków.

Od wielu lat jestem zawodniczką kadry i od wielu lat jeżdżę na takie zawody. – Jak Ci się podoba w Trzebnicy? – Jest bardzo ładnie. – A jeśli chodzi o halę, jakie są wrażenia?Moim zdaniem to jest jedna z najładniejszych hal, na której startuję.

Reprezentujemy RGA Warszawa. – Czy po raz pierwszy uczestniczycie w tego typu wydarzeniu czy po raz kolejny? – Już po raz kolejny. Trochę się stresujemy, ale jesteśmy dobrej myśli.

Reprezentuję UKS PM Warszawa. – Jakie są oczekiwania, jakie są nastroje? – Wydaję mi się, że dobrze choć i tak jest lekki stresik.

Reprezentujemy PTG Sokół Kraków. Mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie. Grunt to dobre nastawienie. – Wiemy, że to jest ogromna praca i wysiłek. Jak między innymi wyglądają przygotowania, czy długo trenujecie przed takim wystąpieniem? – Ogólnie trenujemy przez cały rok. Też przygotowujemy się w wakacje, mamy różne obozy, konsultacje przed takimi zawodami. Jest dużo pracy, to prawda – mówiły zawodniczki.

W trakcie wydarzenia ze specjalnym pokazem wystąpiła także Wiktoria, która przyjechała do Polski z Ukrainy. Zawodniczka pochodzi z okolic Lwowa, miasta partnerskiego Trzebnicy – Winniki i na co dzień reprezentuje Ukrainę w zawodach gimnastyki artystycznej. 

Solidaryzujemy się z Ukrainą właśnie poprzez takie znaki, które są ważne dla nas i dla wszystkich uchodźców, którzy przybyli do Polski, w tym do Trzebnicy. Nasze serca, wszystkich tutaj, są otwarte na pomoc i na solidarność – mówi Marek Długozima.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Polski Związek Gimnastyczny, UKS Kopernik Wrocław i gminę Trzebnica. Wszystkie uczestniczki zostały wyróżnione medalami i pucharami przygotowanymi przez organizatorów.

Zobacz również

Milionowe środki na poprawę zdrowia najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Za ponad 100 milionów złotych ma powstać Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycja ma być gotowa do 2028 roku.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy