Punkt Wydziału Komunikacji w Kobierzycach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy Powiatu Wrocławskiego, którzy chcą na przykład – zarejestrować samochód – nie będą musieli specjalnie przyjeżdżać do Wrocławia. Mogą to zrobić w zamiejscowym oddziale Wydziału Komunikacji, który właśnie został uruchomiony w Kobierzycach. Pierwsi mieszkańcy już skorzystali z takiej możliwości.

Bardzo dobrze to oceniamy. Według nas to bardzo dobry pomysł i popieramy go. Sama trasa do Wrocławia jest daleka, korki zawsze są po drodze. Jeśli się jedzie, to trzeba cały dzień poświęcić, a tu kilka minut i za chwilę będziemy w domu – mówią państwo Cyrklewicz.

Państwo Cyrklewicz mieszkają w gminie Sobótka. Dziś jako pierwsi mogli skorzystać z zamiejscowego Wydziału Komunikacji Starosta Powiatu Wrocławskiego, który został otwarty w Kobierzycach. Co ważne, z punktu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu, bez podziału na konkretne gminy. Mieszkańcy załatwią tam wszystkie sprawy związane z rejestracją pojazdów.

Można również załatwić sprawy około rejestrowe, czyli związane z pojazdem tj. adnotacje, zgłoszenie zbycia pojazdu, nabycia go, rejestracja pojazdów zabytkowych i elektrycznych – wyjaśnia Maciej Koba, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatu Wrocławskiego.

W punkcie będzie można także zgłaszać zmianę właścicieli lub zmieniać współwłaścicieli pojazdu. W Kobierzycach mieszkańcy nie będą mogli na przykład odebrać prawa jazdy, po te dokumenty dalej trzeba będzie się zgłaszać do siedziby we Wrocławiu. Co ważne, w punkcie w Kobierzycach można płacić tylko kartą.

Mamy tutaj terminal – zapraszamy z kartą. Gotówki niestety nie przyjmujemy, ponieważ nie mamy kasy. Możemy tu również przyjąć dowody wpłaty, jeśli państwo zapomną, zapłacą w banku, na poczcie i będą mieli potwierdzenie. Takie potwierdzenia również będą przez nas respektowane – dodaje Maciej Koba, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatu Wrocławskiego.

Dokumenty po 30 dniach będą jednak do odebrania już we Wrocławiu. Mieszkańcy na miejscu będą mogli otrzymać tablice rejestracyjne do samochodów elektrycznych, zabytkowych oraz tablice amerykańskie. Punkt powstał we współpracy gminy Kobierzyce i powiatu wrocławskiego.

Myślę, że zainteresowanie będzie albo takie jak w mieście, albo być może jeszcze większe. Na pewno łatwiej dojechać tu z Sobótki, Mietkowa, czy Żórawiny. Jest to z pewnością ważne dla gminy Kobierzyce. Przygotowaliśmy ten lokal, aby spełniał wszelkie warunki bezpieczeństwa. Jest poczekalnia, są parkingi, także wszystko co potrzebne do sprawnego funkcjonowania jest tu obecne – podkreśla Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Punkt zamiejscowy w Kobierzycach będzie przyjmował wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego. Myślimy o kolejnym takim punkcie z drugiej strony Wrocławia, żeby również tym mieszkającym po drugiej stronie Odry ułatwić dostęp do Wydziału Komunikacji. W związku z tym pewnie niedługo zaczniemy rozmowy z gminami Długołęka lub Siechnice. Prawdopodobnie w którejś z tych gmin taki punkt stworzymy – dodaje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Punkt znajduje się w Kobierzycach przy ulicy Wincentego Witosa 15 i jest otwarty od poniedziałku do piątku od 7:15 do 14:00.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy