PWR: Kto jest idealnym pracodawcą dla studentów?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jaki jest idealny pracodawca, czym jest mentoring zawodowy oraz gdzie znaleźć praktyki? Tym wszystkim zajmuje się Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej. To tu działa mózg organizacyjny targów pracy. To tu można także dowiedzieć się o tym jak napisać dobrze CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Absolwenci Politechniki Wrocławskiej są pożądanymi na rynku pracy kandydatami, więc pracodawcy sami chętnie ogłaszają się na stronach biura karier PWR ze swoimi ofertami pracy. Tu można znaleźć także wiele programów dla studentów między innymi letnie kursy, szkolenia i staże.

  • Prowadzimy biurokarierowy kurs umiejętności praktycznych. I polega on na tym, że pracodawcy prowadzą szkolenia dla studentów, gdzie haczyk jest taki, że tematy podają studenci, więc prowadzimy szkolenia z tematów, które przydadzą się bezpośrednio studentom. Tematów, którymi są oni zainteresowani. I łączy się to w ten sposób, że pracodawcy w praktyczny sposób pokazują jak dana rzecz w ich firmie działa- mówiła Angelika Rzeźwicka z Biura Karier Politechniki Wrocławskiej.

Studenci Politechniki mogą uczyć się od swoich starszych kolegów. Na uczelni działa mentoringowy program rozwojowy, który polega na tym, że absolwenci i absolwentki Politechniki Wrocławskiej pracują z grupą studentów i studentek nad wybranymi projektami. Uczą szukania pracy, kontaktów z pracodawcami i prowadzenia badań. Jest to także szansa na to, aby dowiedzieć się jeszcze w trakcie studiów, czy wybrany kierunek to właśnie ten idealny, czy warto zastanowić się nad zmianą. Biuro Karier wraz ze studentami organizują co roku konkurs na wymarzonego pracodawcę. 

  • Prowadzimy badania „Mój idealny pracodawca” i tutaj prowadzą je głównie sami studenci. Mamy wolontariat Biura Karier pod nazwą „Brygada kariery”. I oni co roku prowadzą badania wśród studentów i studentek Politechniki Wrocławskiej i próbują dowiedzieć się, kto ich zdaniem jest idealnym pracodawcą. W tym roku również jesteśmy po tym badaniu i w tym roku podium zajęli: na pierwszym miejscu Microsoft, na drugim Google, a na trzecim Nokia. Ci pracodawcy są zdaniem studentów idealni. –  mówiła Paulina Anklewicz z Biura Karier Politechniki Wrocławskiej.

Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej dwa razy w roku organizuje jedne największych studenckich targów pracy w Polsce. Można na nich spotkać najbardziej pożądanych na runku pracy pracodawców. Kolejna edycja Akademickich Targów Pracy Politechniki Wrocławskiej odbędzie się jesienią. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy