PWr: miejsca na 42 kierunkach. Ruszył nabór

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Politechnika Wrocławska zaprasza na studia. Na studentów czekają miejsca na 42 kierunkach. Ostatni nabór na studia ruszył 25 września.

– Zawsze warto studiować, a tym bardziej w Politechnice Wrocławskiej. Uczelnia ogromem możliwości dydaktycznych i edukacyjnych w swoich wydziałach daje przyszłym studentom ogromne możliwości rozwoju – mówi dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.

– Dyplom Politechniki Wrocławskiej jest ceniony na rynku pracy. Biuro karier PWr oferuje wiele ciekawych praktyk i ofert pracy. Mamy także wiele ciekawych programów jak, np. Erasmus – podkreśla Łukasz Pocheć, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr.

Na przyszłych studentów Politechniki nadal czekają wolne miejsca między innymi na budownictwie, które od lat przewodzi w rankingach na najlepszy tego typu kierunek w Polsce lub inżynierii środowiska, gdzie naukowcy, wspólnie ze studentami walczą np. z problemem smogu. W tym roku akademickim wydział proponuje kandydatom studia związane z walką ze smogiem, bo to teraz jeden z największych globalnych problemów.

– Oferujemy dwa kierunki, pierwszy z nich to kierunek inżyniersko-projektowy, który nauczy przyszłego inżyniera, jak wybierać urządzenia produkujące mniej smogu. Drugi technologie ochrony środowiska, to ekspercie studia, gdzie zajmujemy się wykrywaniem i monitorowaniem już wytworzonego smogu – podkreśla dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.

Miejsca są jeszcze na Wydziale Chemicznym, na którym m.in. prof. Marcin Drąg i jego zespół prowadzą badania nad lekiem na COVID-19. Na kandydatów zainteresowanych górnictwem i geologią, czy zagadnieniami związanymi z elektrotechniką czekają także wolne miejsca. Warto również obalić mit, że matematyka na PWr pożera studentów.

– Matematyka jest dostosowana do przedmiotu, jasne, że na matematyce stosowanej ta królowa nauk będzie na naukowym poziomie, ale odczarowujemy na budownictwie, inżynierii środowiska, czy górnictwie nie jest ona tak zaawansowana – dodaje dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.

Politechnika posiada także kilka wolnych miejsc na najpopularniejszym w tym roku wśród kandydatów kierunek, informatyka stosowana. Samorząd studencki PWr zapowiada, że pomoże nowym studentom w zaklimatyzowaniu się na uczelni.

– Jesteśmy dla Was dla pierwszorocznych studentów z chęcią pomożemy z każdą sprawą, papierami, aklimatyzacją we Wrocławiu. Czekamy w budynku C-8 – mówi Łukasz Pocheć, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr.

Absolwenci Politechniki Wrocławskiej nie mają problemu ze znalezieniem pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

25 września rozpoczyna się rejestracja kandydatów na studia. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się w czwartek, 1 października. Decyzją władz uczelni semestr zimowy rozpocznie się w mieszanej formie nauczania, część zajęć odbędzie się na uczelni, a część zdalnie. O ostatecznej formie konkretnych zajęć będą decydować dziekani wydziałów PWR-u.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy