– Zawsze warto studiować, a tym bardziej w Politechnice Wrocławskiej. Uczelnia ogromem możliwości dydaktycznych i edukacyjnych w swoich wydziałach daje przyszłym studentom ogromne możliwości rozwoju – mówi dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.
– Dyplom Politechniki Wrocławskiej jest ceniony na rynku pracy. Biuro karier PWr oferuje wiele ciekawych praktyk i ofert pracy. Mamy także wiele ciekawych programów jak, np. Erasmus – podkreśla Łukasz Pocheć, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr.
Na przyszłych studentów Politechniki nadal czekają wolne miejsca między innymi na budownictwie, które od lat przewodzi w rankingach na najlepszy tego typu kierunek w Polsce lub inżynierii środowiska, gdzie naukowcy, wspólnie ze studentami walczą np. z problemem smogu. W tym roku akademickim wydział proponuje kandydatom studia związane z walką ze smogiem, bo to teraz jeden z największych globalnych problemów.
– Oferujemy dwa kierunki, pierwszy z nich to kierunek inżyniersko-projektowy, który nauczy przyszłego inżyniera, jak wybierać urządzenia produkujące mniej smogu. Drugi technologie ochrony środowiska, to ekspercie studia, gdzie zajmujemy się wykrywaniem i monitorowaniem już wytworzonego smogu – podkreśla dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.
Miejsca są jeszcze na Wydziale Chemicznym, na którym m.in. prof. Marcin Drąg i jego zespół prowadzą badania nad lekiem na COVID-19. Na kandydatów zainteresowanych górnictwem i geologią, czy zagadnieniami związanymi z elektrotechniką czekają także wolne miejsca. Warto również obalić mit, że matematyka na PWr pożera studentów.
– Matematyka jest dostosowana do przedmiotu, jasne, że na matematyce stosowanej ta królowa nauk będzie na naukowym poziomie, ale odczarowujemy na budownictwie, inżynierii środowiska, czy górnictwie nie jest ona tak zaawansowana – dodaje dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PWr.
Politechnika posiada także kilka wolnych miejsc na najpopularniejszym w tym roku wśród kandydatów kierunek, informatyka stosowana. Samorząd studencki PWr zapowiada, że pomoże nowym studentom w zaklimatyzowaniu się na uczelni.
– Jesteśmy dla Was dla pierwszorocznych studentów z chęcią pomożemy z każdą sprawą, papierami, aklimatyzacją we Wrocławiu. Czekamy w budynku C-8 – mówi Łukasz Pocheć, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr.
Absolwenci Politechniki Wrocławskiej nie mają problemu ze znalezieniem pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.
25 września rozpoczyna się rejestracja kandydatów na studia. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się w czwartek, 1 października. Decyzją władz uczelni semestr zimowy rozpocznie się w mieszanej formie nauczania, część zajęć odbędzie się na uczelni, a część zdalnie. O ostatecznej formie konkretnych zajęć będą decydować dziekani wydziałów PWR-u.