PWR w czołówce rankingu Perspektywy 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Budownictwo oraz inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Wrocławskiej znalazły się wśród najlepszych kierunków w rankingu Fundacji Perspektywy 2021. Z kolei uczelnia znalazła się w rankingu najlepszych uczelni technicznych w kraju i na Dolnym Śląsku.

Ranking Perspektyw jest bardzo prestiżowym rankingiem pokazującym jak dobrze kształcimy studentów. Ma to również wielkie znaczenie dla absolwentów szkół średnich, którzy szukają szkoły, gdzie mogliby dalej kontynuować swoją edukację. Jako Wydział Chemiczny już dawno znajdujemy się na czołowych pozycjach w rankingu Perspektyw. W tym roku mamy pierwsze miejsce w inżynierii chemicznej, drugie miejsce w technologii – mówi prof. dr hab. Piotr Młynarz, dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej.

Jest nam strasznie miło, że jesteśmy pierwsi, bo zawsze mieliśmy zaszczytne drugie miejsce. Myślę, że jest to związane z programem Power. To jest taki program, w którym mogliśmy zmodyfikować nasze studia, szczególne nasze specjalności na II stopniu, uwzględniając przede wszystkim wymagania pracodawców, ale również studentów. Także była tutaj dosyć zwarta akcja pracowników, żeby wprowadzić nowe kursy, ewentualnie zmodyfikować je, wprowadzić dużą liczbę zajęć projektowych, laboratoryjnych, czyli coś czego oczekiwali studenci – mówi prof. dr hab. inż Anna Trusek, kierownik kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa Politechniki Wrocławskiej.

W wyniku rankingu już po raz siódmy na pierwszym miejscu znalazło się także budownictwo na Politechnice Wrocławskiej. Kierunek ten wyróżnia się przede wszystkim różnorodnością prowadzonych specjalności. Na studiach II stopnia jest ich aż 11. Politechnika Wrocławska już 13. rok z rzędu jest najlepszą uczelnią techniczną w regionie i między innymi w tym roku w wyniku rankingu została sklasyfikowana na szóstej lokacie w Polsce pod względem prestiżu akademickiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy