PWr: Zagraj w grę! Zostań szefem fabryki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej stworzyli unikalną grę, która ma w przyszłości wyszkolić kierowników produkcji. Każdy może zostać szefem wirtualnej fabryki!

– Każda osoba, która ma zacięcie do biznesu i ma podstawową wiedzę z zakresu produkcji może zagrać w naszą grę. Zapraszamy wszystkich studentów, a także firmy, który by były zainteresowane tą grą – mówi dr inż. Joanna Gąbka, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

Pomysł na grę wziął się z powodu nauki zdalnej, a także zmieniającego się profilu psychologicznego studentów. Jest to coś na miarę narzędzia nowoczesnej edukacji.

– Wchodzi teraz pokolenie Z" przyzwyczajone do technologii obrazkowych, do tego, że musi być szybko i zabawnie. Chcieliśmy na tę potrzebę odpowiedzieć grą, a także wypełnić pewną lukę związaną z brakiem specjalistów związanych z produkcją na rynku pracy – dodaje dr inż. Joanna Gąbka, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

W grze zawodnik wciela się w przedsiębiorce, musi podejmować decyzje na temat tego, gdzie ulokować swoja firmę, jaki produkt, chce wyprodukować. Jest to symulacja realnej sytuacji, w której ktoś odpowiada za produkcję. Do wyboru są dwa tryby. Pierwszy. „Samotnik”, który jest wirtualnym sprawdzianem wiedzy i nie w nim rywalizacji. Drugi wariant to „Wolna konkurencja” ma formę rozgrywek wieloosobowych. Gracze wcielają się w rolę szefów firm produkcyjnych.

– Generalnie chodzi o to w grze, żeby zarządzać systemem produkcyjnym. Gracz dysponuje swoją halą produkcyjną i zdobywa zamówienia, zaczyna zajmować się produkcją, stara się potem sprzedać produkt, a także kontroluje finanse – mówi dr inż. Sławomir Susz, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

Podczas zajęć trudno nauczyć studentów inżynierii produkcji działania w praktyce. Gra ma wirtualnie pokazać system produkcyjny i nauczyć odpowiednich umiejętności.

– Na przykład, żeby planować z głową, uważać, żeby system produkcyjnym był dobrze zrobiony i nie zbankrutować – dodaje dr inż. Sławomir Susz, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

Projekt ma na celu wyszkolenie kadr z zakresu HR za pomocą gry, dzięki wynikowi w niej można zaobserwować mocne i słabe strony gracza.

– To nie jest tylko tajemnicze 100 punktów, tylko jest to rozbita na kategoria dosyć kompleksowa ocena w poszczególnych działach zawodników – podkreśla dr inż. Joanna Gąbka, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

Kolejnym etapem jest komercjalizacja projektu, a także wprowadzenie do niego sztucznej inteligencji, czyli wirtualnych graczy. Więcej na temat gry można się dowiedzieć na stronie www.innodigit.pl.

Zobacz również

Zagrożenie pryszczycą, której ognisko wykryto w Niemczech, 60 kilometrów od polskiej granicy jest poważne, mówi dolnośląski lekarz weterynarii. Aby omówić sposoby zapobiegania, rozprzestrzeniania się choroby w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, zorganizowano spotkanie leśników Dolnego Śląska.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy