Rada Kultury Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
20 marca odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do rady, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 4 lutego.

Do kandydowania do Wrocławskiej Rady Kultury mogli zgłaszać się wszyscy reprezentanci środowiska kulturalnego stolicy Dolnego Śląska.

Rada kultury powołana przy prezydencie Wrocławia ma być głosem wrocławskiego środowiska artystycznego. Będzie składać się z 15 osób, z czego 8 zostanie wybrana jako przedstawiciele społeczności w czasie wyborów, które odbędą się w trakcie kongresu – tłumaczy Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego Urzędu Miasta.

Rada będzie doradzać prezydentowi przez 3 lata w tworzeniu polityki kulturalnej miasta. Ma również umożliwić spotkania przedstawicieli różnych środowisk twórczych.

Będą to przedstawiciele środowiska artystycznego, kulturalnego Wrocławia. To oni będą zabierać później głos w imieniu całej społeczności – dodaje Tomasz Myszko-Wolski.

Wszyscy zainteresowani będą mieli szanse wybrania swojego kandydata do rady.

Podczas Wrocławskiego Kongresu Kultury będzie można przyjść do Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia i tam zarejestrować się na kongres, żeby wziąć w nim udział lub tylko oddać głos na wybranego kandydata lub kandydatów – mówi Dominika Kawalerowicz ze Strefy Kultury Wrocław.

O wynikach głosowania dowiemy się najprawdopodobniej w kwietniu tego roku. 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy