Radca prawny radzi. Darmowe porady prawne na Placu Solnym – 30 września

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu zaprasza w sobotę - 30 września - na bezpłatne porady prawne. Na Placu Solnym od 10 do 17 każdy mieszkaniec Wrocławia i okolic będzie mógł skorzystać z pomocy specjalistów.

-Jest to trzecia edycja akcji „Radca prawny radzi”. Akcja, którą organizujemy dla mieszkańców, żeby im pomóc, ale też zwiększyć świadomość społeczeństwa, świadomość prawną tego, że mogą korzystać z pomocy radców prawnych oraz tego, jak możemy im pomóc – mówi Aleksandra Pakuła, rzeczniczka prasowa Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.  

Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego radcy prawni kontynuują akcję.  

-Ogólnie w ciągu dwóch edycji udzieliliśmy około 400-500 porad prawnych, także w tym roku też liczymy, że mieszkańcy będą tym zainteresowani. Kontynuujemy tą akcję, właśnie dlatego że widzimy konieczność i potrzebę takich darmowych porad prawnych. Dlatego co roku wychodzimy do mieszkańców, wychodzimy na plac miejski po to, żeby być tam dla nich – mówi Aleksandra Pakuła, rzeczniczka prasowa Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Kilkanaście spraw udało się rozwiązać właśnie podczas akcji. Jeśli natomiast sytuacja jest bardziej skomplikowana, doradcy powiedzą, co należy zrobić.  

-Kierujemy naszych mieszkańców/mieszkanki do innych radców i tam, gdzie faktycznie mogą taką pomoc znaleźć, jeżeli sprawa jest bardziej skomplikowana. Wtedy po prostu pokazujemy drogę, gdzie mogą się udać do radcy prawnego, który już szczegółowo przeanalizuje sprawę, dokumenty, bo też wiadomo, mamy ograniczoną liczbę czasu dla każdego mieszkańca i nie możemy analizować bardziej skomplikowanych spraw. Natomiast na pewno udzielimy takiej pierwszej informacji i pokierujemy, co można dalej zrobić, do kogo się udać, żeby ten problem rozwiązać – mówi Aleksandra Pakuła, rzeczniczka prasowa Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Porady będą udzielane na Placu Solnym pod namiotem, tak że deszcz nie przeszkodzi w pomocy tym, którzy się zgłoszą. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy