Radosna Parada Niepodległości znowu we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Narodowe Święto Niepodległości. Polska po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku odzyskała niepodległość. To święto wesołe, radosne, rodzinne i tak powinno być celebrowane.
  • W tym roku wskrzeszamy Radosną Paradę Niepodległości, która po raz pierwszy była zorganizowana we Wrocławiu 20 lat temu, ale przez pandemię mieliśmy dwa lata przerwy. To jest piękna, wrocławska tradycja, radosnego, wesołego, z młodymi ludźmi, którzy przebierają się za bohaterów odzyskania niepodległości i odtwarzają sceny historyczne. Temu towarzyszy konkurs, który animujemy. Dzięki temu konkursowi młodzi ludzie mogą włączać się w paradę, nauczyciele są  zmotywowani, żeby zachęcać uczniów. Nasza parada w tym roku będzie rozpoczynała się na Placu Wolności. Zbiórka jest o godzinie 10.00 i idziemy do CHZ ul. Grabiszyńską. Tu na miejscu o godz. 12.00 odśpiewanie hymnu, pokazy Gwardii Gryfa, koncerty i możliwość darmowego zwiedzania CHZ. To jest propozycja dla uczniów szkół podstawowych i średnich, ale też dla rodzin z dziećmi i wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy chcą w sposób wesoły i radosny, podniosły świętować 11 listopada – mówi Andrzej Jerie, z-ca dyr. ds. programowych CHZ we Wrocławiu. 
  • Tu będą  pokazy żonglerki chorągwiami, mażoretki, trzy orkiestry dęte, uczniowie przebrani w stroje historyczne i pokaz zabytkowych samochodów. Ona mają swoich fanów. Zwiedzanie za darmo naszej głównej wystawy. To zawsze przyciąga i każdy tu znajdzie coś dla siebie – mówi Juliusz Woźny, CHZ we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy