Radosny 11 listopada w Centrum Kultury Agora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzień Niepodległości w różnych środowiskach świętowany jest na wiele sposobów. Centrum Kultury Agora proponuje wiele wydarzeń kulturalnych - między innymi koncerty, wystawy, warsztaty i projekcja wyjątkowego filmu „Nasz Wrocław”.

Bardzo jesteśmy szczęśliwi, że wracamy do państwa z tą imprezą po covidowej, dosyć długiej i bolesnej dla nas przerwie. Jedenasty to dla nas bardzo dużo pracy, a potem bardzo dużo radości. W tym roku przygotowaliśmy dla państwa dwie wystawy, projekcję filmu, mnóstwo różnorodnych warsztatów dla dzieci, dwa koncerty – mówi Aneta Młyńska-Wójcik z CK Agora.

W tym koncert młodych wrocławskich artystów, czyli „Wiersze wojenne”. W sali kameralnej Agory zabrzmią znane utwory w nowych, współczesnych aranżacjach. 

Zaśpiewam dwie piosenki Meli Koteluk, to są aranżacje tekstów Baczyńskiego . Jedna nazywa się „Niebo”, druga „Drzewa”. Są to aranżacje bardzo nowoczesne, bardzo przestrzenne – porywające, powiedziałabym. Można absolutnie wejść w muzykę i razem z tym tekstem stać się jednym z piosenką. Mam nadzieję, że odbiorcy na nowo poznają twórczość Baczyńskiego, będą mogli znaleźć w niej coś zupełnie nowego, coś zupełnie świeżego – mówi Natalia Szczypuła, wokalistka.


Pomysłodawczynią koncertu jest Ola Turoń – wokalistka, autorka tekstów, trenerka wokalna, uczestniczka VI edycji The Voice of Poland.

Będzie to Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz i Tadeusz Gajcy. Zaprosiłam do występów wokalnych Natalię Szczypułę i Bartka Deryło, a grać z nami będą Tomasz Jędrzejewski, Hubert Radoszko, którzy wspólnie ze mną tworzyli te utwory i aranżacje autorskie – mówi Ola Turoń, pomysłodawczyni koncertu „Wiersze wojenne”.

Aranżacje stworzono specjalnie na tę okazję. Artyści postawili na współczesność, aby trafić do jak najszerszej liczny odbiorców, także ludzi młodych. Wszystkie wydarzenia odbędą się 11 listopada i potrwają od 14 do 20. 

Zobacz również

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera. Tym razem będzie to „Czarodziejski flet” Mozarta. Ale tym razem zobaczymy tę operę w nowej odsłonie, bo tym razem będzie to „Czarodziejski flet w Breslau”. Dzięki tej operze widzowie zanurzą się w świat tajemniczy, a momentami nawet kryminalny.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy