Rady powiatu wrocławskiego w działaniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ciągu ostatnich pięciu lat w powiecie wrocławskim powstały trzy nowe rady: Młodzieżowa, Rada Seniorów i Rada Biznesu. Rady te działają prężnie i ściśle współpracują z zarządem powiatu wrocławskiego, żeby odpowiadać na potrzeby mieszkańców i integrować ich za pomocą różnego rodzaju inicjatyw. Konferencja „Rady w działaniu” była okazją do tego, aby przedstwawiciele tych rad mogli podsuwać swoje działania i podzielić się planami na kolejne lata.

W przypadku Rady Seniorów zamysł był taki, żeby wszystkich seniorów wyciągać z domów, żeby ich aktywizować, żeby prowadzili taki czynny, aktywny tryb życia. W przypadku młodzieży, to z kolei, żeby odciągnąć młodzież od komputera, żeby się tutaj z nami integrowali. Rada Biznesu miała za zadanie między innymi scalać biznesmenów, którzy pracują, mieszkają, działają na terenie powiatu wrocławskiego – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Młodzieżowa Rada Powiatu Wrocławskiego powstała w kwietniu 2023 roku i aktualnie liczy 20 radnych w wieku od 14 do 19 lat.

Od kwietnia do teraz narodziło się bardzo dużo projektów. Na pewno mamy perspektywę tego, co potrzeba młodzieży w powiecie wrocławskim. Nadal zbieramy jakieś informacje dotyczące przyszłych naszych projektów. Między innymi na pewno chcielibyśmy kontynuować edycję Festiwalu Talentów, która odbyła się w październiku tamtego roku. Będzie to druga edycja. Inne projekty jeszcze nie chciałabym zdradzać – mówi Oliwia Medyńska, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego.

Rada Seniorów w powiecie wrocławskim została powołana w czerwcu 2022 roku. Reprezentuje środowisko osób starszych i pełni funkcję doradczą.

Widać o wiele większe zaangażowanie seniorów w sprawy społeczne i większą aktywizację seniorów. Naprawdę jestem zbudowana tym wszystkim, bo to się dzieje na naszych oczach. Natomiast do zrobienia jest jeszcze dosyć dużo. Tak że oczekujemy na rzeczywiście takie mocne zaktywizowanie tej grupy – mówi Jolanta Kruzel, wiceprzewodnicząca Rady Seniorów Powiatu Wrocławskiego.

Rada Biznesu Powiatu Wrocławskiego powstała w czerwcu 2021 rok i obecnie liczy 10 członków. 

Można powiedzieć, że jesteśmy takim ciałem doradczo-konsultacyjnym ale też i edukacyjnym. Będziemy chcieli kontynuować projekt Klub Młodego Przedsiębiorcy, ale także wprowadzać nowe projekty typu wycieczki do zakładów pracy, żeby młodzież widziała, jak zakłady funkcjonują i później będzie podejmowała decyzję, czy zakładać swój biznes, czy ewentualnie podjąć pracę.

Z seniorami może też współpracujecie?

Z seniorami mniej, nie będę ukrywał, ale nie wykluczone, że będziemy również i z seniorami współpracować – mówi Sławomir Hryniewicz, przewodniczący Rady Biznesu Powiatu Wrocławskiego.

W dniu dzisiejszym chcielibyśmy wszystkim tym przedstawicielom poszczególnych rad podziękować za ich pięcioletnią działalność, choć pięcioletnia nie we wszystkich przypadkach. Rekomendacja dla kolejnego zarządu, dla kolejnej rady jest taka, żeby pozostać przy tych radach, kontynuować tę współpracę, bo dzięki tej szerokiej współpracy wszystkich środowisk, udało się, tak jak już powiedziałem, zorganizować parę fajnych uroczystości i imprez dla mieszkańców – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy