Rafał Dutkiewicz: „Będę głosował na Izabelę Bodnar”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W 2018 roku ustępujący prezydent Rafał Dutkiewicz poparł kandydaturę Jacka Sutryka. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a sam Rafał Dutkiewicz ma zupełnie inną opinię na temat urzędującego prezydenta. Na konferencji prasowej poparł kandydaturę Izabeli Bodnar.

 – Uznałem, że po pierwsze powinienem powiedzieć wrocławianom, na kogo będę głosował w tych wyborach, a tym samym udzielić bardzo wyraźnego wsparcia. 7 kwietnia w trakcie wyborów samorządowych będę głosował na panią Izabelę Bodnar i bardzo mocno namawiam wrocławian, aby też tak czynili – mówi prezydent Wrocławia w latach 2002-2018 Rafał Dutkiewicz.

Rafał Dutkiewicz na łamach serwisu money.pl zajął zdecydowane stanowisko. Powiedział wprost, że Jacek Sutryk powinien wycofać się z walki o prezydencki fotel. Jednocześnie przeprosił Wrocławian za 5 lat prezydentury Sutryka.

 – Prezydent nasz niestety zamknął się na dialog z wieloma branżami, bo to już widzimy, z architektami, urbanistami, ale też inwestorami, deweloperami, więc inwestycji w mieście jest po prostu jak na lekarstwo, mogłoby być dużo więcej. Bez dynamicznego rozwoju gospodarczego miasta, miasto nie będzie się rozwijało. Zatem jest to absolutny mój priorytet poza urbanistyką, poza edukacją, poza paroma jeszcze innymi rzeczami, bo tego wszystkiego muszę dotknąć. Rozwój gospodarczy trzeba pobudzić natychmiast – mówi posłanka na Sejm RP, Izabela Bodnar kandydująca na prezydentkę Wrocławia.

Izabela Bodnar zauważa, że obecnie sporo jest sytuacji, w których, z powodu kiepskiego zarządzania marnotrawione, są pieniądze na inwestycje. Przykładem może być niepozyskanie dotacji dla rozbudowy kompostowni na Janowskiej. Termin na składania wniosków minął w lutym.

 – Żeby mówić o naprawdę realnych projektach, trzeba usiąść i zobaczyć pakiet danych. Ja jestem ekonomistką, jestem osobą merkantylną. Widzę kierunki, zdobywam pewną wiedzę, ale dopiero jak będę w urzędzie i będę miała dostęp do wszystkich danych, projektów, tych zaplanowanych, tych, które się toczą, tych, które mogą się toczyć, a się nie toczą z jakiegoś powodu, wtedy przedstawię taką już spójną, kompletną strategię na rozwój miasta – dodaje Izabela Bodnar.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy