Ratownicy wrocławskiego WOPR-u wyciągnęli topielca z Odry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ratownicy z wrocławskiego WOPR-u wyłowili mężczyznę z Odry przy ulicy Księcia Witolda we Wrocławiu. Na miejscu podjęto próbę reanimacji jednak na razie niewiadomo, w jakim stanie jest topielec.

Informację o dryfującym w wodzie mężczyźnie przekazał w poniedziałek 20 listopada jeden z pracowników wrocławskiej Mariny.

Na miejsce udały się zastępy z dwóch jednostek. Ciało przy współpracy z WOPR-em zostało wyciągnięte na brzeg. Zespół pogotowia ratunkowego zabrał poszkodowanego do szpitala — relacjonuje mł. bryg. Tomasz Szwajnos, z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Ratownicy po wyłowieniu mężczyzny z wody dwukrotnie podjęli próbę reanimacji. Następnie został on przewieziony do szpitala.

Poszkodowany miał oznaki hipotermii. Oznaczało to, że nawet mimo nieprzywrócenia funkcji życiowych na miejscu ratownicy medyczni mogli podjąć działania ratownicze w szpitalu— tłumaczy Krzysztof Skrzyniarz, prezes dolnośląskiego WOPR-u.

To nie pierwszy tego typu przypadek w tym roku.

Mieliśmy w tym roku ponad setkę zgłoszeń. Około dwudziestu z nich to przypadki ze skutkiem tragicznymdodaje Skrzyniarz.

Nie wiadomo w jakim stanie jest teraz mężczyzna.

Zobacz również

Od rozkładu jazdy 2023/2024 zmienia się schemat połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. Większość podróżnych będzie podróżować po liniach o tym samym numerze, jednak wprowadzone zmiany porządkują numerację linii w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy