Ratują życie innych za cenę własnego. Gminne święto strażaków w Długołęce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W gminie Dugołęka odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystości odbyły się na terenie parku w Szczodrem. Była to między innymi okazja do tego, aby podziękować strażakom, którzy poświęcają swój czas, aby działać na rzecz mieszkańców, ale także moment, kiedy można było wspólnie świętować na świeżym powietrzu. Mieszkańcy również mogli zobaczyć przy okazji wyposażenie i cały ten sprzęt, który mają strażacy ochotnicy. https://youtu.be/CdjLAnJLDYI

Gminny Dzień Strażaka w gminie Długołęka odbyły się 25 maja. W uroczystości wzięły udział wszystkie jednostki OSP gminy Długołęka oraz orkiestra Dęta OSP Długołęka. W ramach świętowania odbyła się msza polowa, a następnie uroczysty apel.

Myślę, że największym wyzwaniem w byciu strażakiem, ochotnikiem to jest znalezienie tego czasu. Trzeba pamiętać, że to nie jest straż zawodowa. To są ludzie, którzy na co dzień pracują w biurach, fabrykach, na polu i muszą dzielić swoje obowiązki z czasem wolnym, którego z reguły nie ma i poświęcić się dla tej służby, bo jednak trzeba się przygotować, żeby móc służyć – mówi druh Arkadiusz Małecki, prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP we Wrocławiu.

Pan Marian Szymczak został strażakiem ochotnikiem w 1975 roku i przez 45 lat działał na rzecz mieszańców w OSP Długołęka. 

Wszystko wypływa z serca. Kiedy się widzi, że ktoś potrzebuje pomocy, to tak nie można stać z boku, nie można po prostu się przyglądać, ale trzeba w jakiś konkretny sposób działać. Ja mając tam powiedzmy 15 lat, wiedziałem, że powstawała straż pożarna i postanowiłem, że będę uczestniczył w tym działaniu na rzecz bezpieczeństwa ludzi poszkodowanych, w jakiś sposób dotknięty tragedią – mówi Marian Szymczak, OSP Długołęka.

W ramach obchodów wręczono również odznaki za wysługę lat oraz wyróżnienia specjalne. Życzenia strażakom ochotnikom złożył także Wojciech Błoński wójt Gminy Długołęka.

-Przede wszystkim wytrwałości, przede wszystkim tego, żeby wszyscy wyjeżdżając do pożaru, do różnych zdarzeń szczęśliwie wracali do swoich rodzin i żeby ich życie było tak piękne, jak dzisiejszy dzień – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Gminne obchody Dnia Strażaka zostały połączone z Gminnym Dniem Dziecka. Na najmłodszych czekała piana party, różne animacje, gry i zabawy.

-Nazywam się Hania. 

-Pięknie. Jak Hania Ci się podoba tutaj? 

-Fajnie.

-Jaki tatuaż chciałaś sobie zrobić?

Chciałam biedronkę. 

-Na rączce?

-Nie, nie na buzi.

-Fajnie, naprawdę nie spodziewałam się tego.

 -A z czego może już skorzystałaś? 

-Skorzystałam ze sklepiku właśnie, z wat cukrowych. Zaraz pójdziemy na warkoczyki i na malowanie twarzy z koleżanką.

-O, super. A jeśli chodzi o ciebie? 

-Ja też jestem bardzo zaskoczona i też byłam na wacie, jest bardzo dobra.

Bardzo piękna inicjatywa, dla dzieci to jest raj. Więc myślę, że to jest bardzo naprawdę szczytny cel – mówią uczestnicy Gminnych Obchodów Dnia Dziecka w gminie Długołęka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy