Recykling Rejs

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Posiadacze własnych łódek wybrali się w ubiegły weekend w niecodzienny rejs. Wszyscy chętni na swoich jednostkach pływających oczyszczali nabrzeża Odry z odpadów. W ubiegły weekend wodniacy uzbierali 15 worków śmieci.

Osoby poruszające się lądem nie mają pojęcia co w wodzie pływa. Tereny rekreacyjne w centrum miasta zachęcają do biwaków, ale kosze na śmieci nawet jeśli są używane to szybko napełniają się i wiatr rozwiewa ich zawartość po okolicy. Wykorzystanie produktu nie kończy sprawy. Wraz z kupnem towaru przekazana została odpowiedzialność za utylizację śmieci. Produkty, w kuszących opakowaniach, po wykorzystaniu pozostawiają odpady, które najlepiej zabrać i wyrzucić w zamykanym koszu.

Kolejne sprzątanie terenów wodnych wodniacy przewidują na dwa ostatnie weekendy maja. Recykling Rejs zaprasza wszystkie jednostki pływające i pieszych do przyłączenia się do akcji. Dokładny obszar będzie podany na profilu w mediach społecznościowych Recykling Rejs. Mogą zgłaszać się też osoby, które nie mają własnego kajaku, a chciałyby pomóc.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy