Rekord Nocnego Listowania PWr – zebrano prawie 44 tys. na stypendia dla studentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej po raz kolejny zakończyło się ogromny sukcesem. Akcja w tym roku przeszła oczekiwania organizatorów. Pobito rekord, bo udało się zebrać blisko 44 tysiące złotych, a więc prawie dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla wyróżniających się studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Listopadowe pisanie listów, z uwagi na sytuację epidemiczną, zostało przeprowadzone w pełni zdalnie, ale nie przeszkodziło to w osiągnięciu celu! W akcji udział wzięło ponad 130 osób, w tym dotychczasowi stypendyści programu. Pojawiło się też sporo nowych twarzy, a uczestnicy wysłali blisko 500 listów. Rekordzistką była wolontariuszka, która napisała ich aż 40!

Nasi wolontariusze napisali listy, które my rozesłaliśmy do firm, przedsiębiorstw. Odzew darczyńców nas pozytywnie zaskoczył. Prawie 20 firm odpisało, odpowiedziało przelewem. Uzbieraliśmy 43 630 złotych. Jeden z listów trafił na zarząd, cały zarząd oglądał i się dziwił, że naprawdę ktoś napisał papierowy list. Odezwali się do nas, wtedy dogrywamy te formalności związane z umową i przekazanie darowizny. To są takie pozytywne sygnały od darczyńców, że faktycznie wzbudziło to zainteresowanie całego zarządu i chcą przekazać pieniądze – mówi Kamil Nawirski, opiekun akcji Nocnego Listowania PWr.

Te środki były zbierane na stypendia specjalne dla naszych studentów z orzeczoną niepełnosprawnością. W tej chwili to grupa 340 studentów Politechniki Wrocławskiej. Te środki, razem ze środkami, które pozyskujemy jeszcze z innych źródeł, m. in. balu rektora, który nadciąga wielkimi krokami, bo to już 26 lutego, ale również z darowizn od darczyńców, tworzą razem fundusz stypendialny, który co roku wydajemy na stypendia. W zeszłym roku takimi stypendiami obdarowaliśmy ponad stu studentów – dodaje dr hab. inż. Katarzyna Jach, pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami PWr.

W tym roku do akcji dołączyła między innymi Maja Lewandowska, która jest studentką III roku budownictwa. Na razie przyłączyła się jako wolontariuszka, ale chciałaby dołączyć także do grona beneficjentów.

Sama mam orzeczenie o niepełnosprawności i pomyślałam, że włączę się w akcję. Chciałam, żebyśmy zebrali jeszcze więcej. Studiuję na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego. Jestem na trzecim roku i chciałabym kontynuować naukę na Politechnice – mówi Maja Lewandowska, studentka i wolontariuszka akcji. 

Stypendia są przyznawane wyróżniającym się studentom z niepełnosprawnościami.

To jest nagroda za coś specjalnego. Za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. Kilkoro naszych stypendystów miało średnią ponad 5,0. To również nagroda za aktywność różnego rodzaju – na polu naukowym, społecznym, za bycie w Samorządzie Studenckim, za wspomaganie innych osób, które potrzebują pomocy. Nasi studenci z niepełnosprawnościami wspomagają inne osoby z niepełnosprawnościami – podkreśla dr hab. inż. Katarzyna Jach, pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami PWr.

Chciałbym jeszcze podziękować zespołowi, temu, który to przygotowywał, jak i wszystkim, którzy znaleźli chwilę na napisanie listów. To są zarówno pracownicy, studenci, jak i sympatycy uczelni, osoby z Urzędu Miasta. Mieliśmy firmę partnerską, która swoich pracowników jako wolontariuszy zaangażowała w pisanie listów. Oczywiście ogromne podziękowania dla naszych darczyńców. To różne firmy z wielu branż – podsumowuje Kamil Nawirski, opiekun akcji Nocnego Listowania PWr.

Stypendia zostaną rozdane podczas Akademickich Dni Integracji, które zaplanowano na 26-27 maja. Współorganizatorem jest Politechnika Wrocławska.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy