Rekordowa liczba kandydatów na studia na UWr

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwsi studenci już wiedzą, że od października zaczną studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W tym roku w systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się prawie 30 tys. kandydatów. Wśród najpopularniejszych kierunków wciąż psychologia oraz dziennikarstwo i komunikacja wizerunkowa.

15 lipca o 13.00 ogłosiliśmy wyniki naboru na studia stacjonarne I stopnia i stacjonarne jednolite magisterskie, ale wciąż trwa nabór na studia II stopnia, czyli magisterskie i niestacjonarne. Tam nawet rekrutacja potrwa do września i października – mówi Agata Sałamaj, Uniwersytet Wrocławski.

W przypadku psychologii o jedno miejsce w tym roku walczyły aż 32 osoby. Rekordową liczbę rejestracji odnotowano także na koreanistykę.

Tam mamy bardzo niski limit miejsc, tylko 16 osób przyjmujemy i tam też 32 osoby na jedno miejsce. Rekordzistką w rankingu popularności kierunków była psychologia i tutaj nic się nie zmienia od lat, bo psychologia ma bardzo dużo rejestracji kandydatów. Na drugim miejscu w rankingu rejestracji oczywiście prawo. To jest kierunek, który jest bardzo oblegany. Później dziennikarstwo i komunikacja społeczna, komunikacja wizerunkowa – mówi Agata Sałamaj.

Oblegane są także anglistyka, filologia hiszpańska, genetyka i biologia eksperymentalna. Na Uniwersytecie Wrocławskim do wyboru jest ponad 100 kierunków, a więc są wśród nich takie, na które łatwiej się dostać.

Na bardzo dużo kierunków nie jest trudno się dostać, dlatego będziemy robić druga i trzecią turę rekrutacji na uniwersytecie, po to, żeby można było jeszcze dostać się na kierunki, które nie są tak bardzo popularne, więc szansę tutaj naprawdę mają wszyscy. Mamy około 13 tys. miejsc na studiach na uniwersytecie – dodaje Agata Sałamaj, Uniwersytet Wrocławski.

W drugiej i trzeciej turzy udział mogą wziąć tylko osoby, które już zarejestrowały się na któryś z kierunków podczas pierwszego naboru. Są to tak zwani kandydaci rezerwowi.

Takie osoby czekają na wyniki drugiej tury. Wyniki drugiej tury będą 22 lipca, bo teraz jeszcze trwa składanie dokumentów tych, którzy byli zakwalifikowani po pierwszej turze. Jeżeli ktoś z tych osób zakwalifikowanych nie złoży dokumentów, to będzie druga tura na ten kierunek i wtedy wskoczą osoby z listy rezerwowej – zaznacza Agata Sałamaj.

Zakwalifikowani podczas pierwszej tury kandydaci powinni teraz fizycznie złożyć swoje dokumenty do komisji rekrutacyjnej do 21 lipca. 

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy