Rolkarscy rekordziści Polski jadą po życie dla 7-letniego Adriana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Państwo Miszewscy, czyli wyjątkowa para, która jeździ na rolkach i pomaga innym, teraz wybiera się w kolejną trasę. Tym razem jadą ratować życie Adriana.

– Jedziemy po życie Adriana do Głuchołaz, przez Strzelin i Nysę – mówi Agata Miszewska, Stowarzyszenie Rolki Reggae Rajd.

Para pozytywnie zakręconych rolkarzy, Agata i Wojtek Miszewscy to podwójni rekordziści Polski w najdłuższej jeździe na rolkach. Tym razem przejadą 109 kilometrów dla Adriana i to w ciągu kilkunastu godzin.

– Jutro (w sobotę) musimy być na miejscu – mówi Agata Miszewska, Stowarzyszenie Rolki Reggae Rajd.

– Nasze akcje rodzą się spontanicznie, to nie jest tak, że my sobie wybieramy, po prostu patrzymy gdzieś na Facebooku, trafia się dziecko, no i działamy, wymyślamy. Akurat trafiło na Adriana. Chłopak bardzo potrzebuje waszej i naszej pomocy, jedziemy dla niego – mówi Wojciech Miszewski, Stowarzyszenie Rolki Reggae Rajd.

– Ta energia płynąca od ludzi, którzy są zaangażowani wokół nas, dodaje skrzydeł i są wtedy chęci i dobry nastrój. To jest bezcenne dla każdego, kto chce pomóc chorym dzieciom – mówi Agata Miszewska, Stowarzyszenie Rolki Reggae Rajd.

Rolkarze jadą do Głuchołaz, tam w ramach festiwalu Most Kultury będą zbierać datki dla Adriana.

– Adrian jest chłopcem, który od 4 lat zmaga się z białaczką, która bez przerwy wraca. Właśnie zaatakowała po raz kolejny, nie działają na nią żadne dotychczasowe sposoby leczenia i jedyną szansą dla Adriana jest bardzo nowoczesna, bardzo specjalistyczna terapia CAR-T – mówi Bartłomiej Dwornik, fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał swój wyścig z białaczką. Jedynym marzeniem taty Adriana jest to, aby cala rodzina była w komplecie w domu, a nie w szpitalu.

– Brakuje nam jeszcze 360 tysięcy złotych, zbiórka jest już przedłużana trzeci raz, zostało 5 dni do końca zbiórki, mam nadzieję, że to przedłużenie było ostatni raz i uda się w ciągu tych 5 dni uzbierać te 360 tysięcy i będzie można podać ten lek. Niestety, Adrianowi cały czas podawana jest chemia. Dopóki nie uzbieram tej kwoty, Adrian jest zniszczony tą chemią niepotrzebną – mówi Tomasz Nowacki, tata Adriana.

Przez weekend rolkarzy będzie można spotkać na festiwalu Most Kultury w Głuchołazach, który również przyłączył się do pomocy dla 7-latka.

– Będą wspaniałe koncerty, oczywiście my będziemy z puszkami, mamy przewidziane kilka niespodzianek, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do Głuchołaz na Most Kultury, będzie się tam działo i pomagamy Adrianowi – dodaje Agata Miszewska, Stowarzyszenie Rolki Reggae Rajd.

Wesprzeć Adriana można również za pomocą strony internetowej i zbiórki www.siepomaga.pl/adrian.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy