Rekrutacja do przedszkoli w gminie Kobierzyce. Jakie kryteria?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Temat rekrutacji do przedszkoli często spędza rodzicom sen z powiek. W gminie Kobierzyce ta rekrutacja ruszy 27 marca. Wszelkie dokumenty są dostępne na stronie urzędu gminy.
  • Tę rekrutację prowadzimy w formie elektronicznej. Będziemy szeroko informowali rodziców o tym, jakie dokumenty należy przygotować, ale warto i cieszę się, że dzisiaj mamy możliwość już przekazania tej informacji, że od 27 marca rozpoczyna się rekrutacja i ci, którzy zamierzają swoje dziecko skierować do przedszkola, nie powinni tej daty przegapić. Dokumenty będą przyjmowane do 12 kwietnia, więc trochę czasu jest – mówi Maria Wilk, sekretarz gminy Kobierzyce.

Każdy rodzic musi wypełnić kwestionariusz. Co ważne, miejsca w przedszkolach są przewidziane dla małych mieszkańców gminy. 

Do tego podstawowego wniosku trzeba będzie w drugiej kolejności dołączyć oświadczenie o tym, że rodzic, rodzice, opiekunowie prawni. są mieszkańcami naszej gminy. To oświadczenie również uzupełnia się pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT-u rocznego z poprzedniego roku – mówi Maria Wilk, sekretarz gminy Kobierzyce.

Poza tymi kryteriami, pierwszeństwo mają dzieci rodziców, którzy samotnie je wychowują, dzieci z rodzin wielodzietnych. Dodatkowo dzieci z niepełnosprawnością lub dziecko rodzica z niepełnosprawnością. Takie wymogi nakłada na samorząd ustawa. Przedszkole Samorządowe w Ślęzie jest największe na terenie gminy Kobierzyce. Poza salami posiada gabinet pedagoga, logopedy, stołówkę i salę integracji sensorycznej. 

Przedszkole funkcjonuje prawdopodobnie od 1957 roku, pierwotnie w starej lokalizacji przy ulicy Wrocławskiej. W tym obiekcie jesteśmy od 2008 roku. Dwa lata temu zostało przedszkole powiększone. W tej chwili mamy 12 oddziałów, 280 dzieciaczków. Przedszkole duże, funkcjonujące właśnie w takim rozległym obiekcie jaki jest tutaj, z dużym placem zabaw, bardzo dużym placem zabaw, zielonym zadrzewionym. Także warunki bardzo fajne dla dzieci – mówi Anna Kaszczuk, dyrektor przedszkola samorządowego w Ślęzie. 

– W tym przedszkolu spodziewamy się przyjąć w rekrutacji około stu dzieci – mówi Maria Wilk, sekretarz gminy Kobierzyce.

Rocznie gmina przeznacza 18,5 miliona złotych na utrzymanie przedszkoli, w których łącznie pracuje 140 nauczycieli. 

Mamy 1000 przedszkolaków w naszych sześciu przedszkolach i punkcie przedszkolnym. 500 przedszkolaków jest w niepublicznych przedszkolach, które również gmina dotuje. Więc proszę sobie wyobrazić w 20 tysięcznej gminie 1500 dzieci ma zapewnioną opiekę przedszkolna – mówi Maria Wilk, sekretarz gminy Kobierzyce.

Ostateczne wyniki rekrutacji rodzice poznają w maju.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy