Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych powiatu wrocławskiego

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Tomek i Jakub chodzą do pierwszej klasy liceum wchodzącego w skład Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Sobótce. Podkreślają, że dzięki temu nie muszą tracić czasu na dojazdy na przykład do Wrocławia i mogę lepiej się rozwijać. Szkoła w Sobótce to jedna z dwóch powiatowych jednostek edukacyjnych. Do obu rozpoczęła się rekrutacja.

Bliźniaki są ścisłowcami, dlatego wybrali klasę z rozszerzoną biologią. Lubią matematykę i fizykę, ale podkreślają, że w szkole mogą rozwijać się na wielu płaszczyznach.

Dzięki luźnemu planowi zajęć możemy w łatwy sposób rozwijać swoje hobby. Na przykład ja z bratem, dzięki temu, że możemy chodzić do szkoły prosto z domu – co prawda jesteśmy dopiero w pierwszej klasie i zobaczymy, jak to będzie – cieszymy się z tego, bo mamy czas na naukę i na rozwój – mówi Tomasz Pańczyk, uczeń liceum w Sobótce.

Nie dojeżdżając, nie tracimy czasu i możemy się więcej uczyć. Mamy więcej czasu wolnego. Jak mamy po osiem godzin w szkole, a do tego dwie godziny jazdy, to wracalibyśmy bardzo późno. Wtedy nie byłoby czasu na naukę, a co dopiero na sen – podkreśla Jakub Pańczyk, uczeń liceum w Sobótce.

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce oferuje kształcenie w liceum ogólnokształcącym w klasie krajoznawczo-lingwistycznej oraz w technikum jako technik informatyk. Podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej brane pod uwagę są między innymi punkty uzyskane podczas egzaminu ósmoklasisty. Druga z powiatowych placówek – Zespół Szkół w Krzyżowicach nr 1 oferuje naukę w liceum oraz technikum na wybranych kierunkach.

Tak naprawdę technik weterynarii cieszy się dużym zainteresowaniem oraz technik hodowca koni. Zapraszamy również do szkoły technik hotelarz i technik logistyk, mamy w swojej ofercie również technik rolnik. W tym roku nowość, czyli liceum. Każdy może spróbować własnych sił – czteroletnie liceum kończące się maturą. Oferta jest szeroka – podkreśla Anna Lee, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Branżowa szkoła I stopnia na różnych kierunkach. Może być to kierowca, mechanik, sprzedawca, fryzjer, piekarz, magazynier albo mechanik pojazdów samochodowych – dodaje Marta Miśta, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Szczegóły dotyczące rekrutacji są dostępne na stronach placówek powiatu wrocławskiego.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy