Rekrutacja na UWr rusza 1 czerwca. Ponad 13 tys. miejsc dla kandydatów

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Uniwersytet Wrocławski to jedyna uczelnia na Dolnym Śląsku i jedna z dziesięciu w Polsce, która posiada tytuł uczelni badawczej. Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się rekrutacja dla kandydatów na studia I i II stopnia. Internetowy Rejestr Kandydatów będzie otwarty od 1 czerwca.

Uniwersytet Wrocławski przygotował dla kandydatów ponad 13 tysięcy miejsc na studiach licencjackich i magisterskich w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Łącznie to 150 kierunków i 250 specjalności. Na przyszłych studentów czekają także nowości.

Zielona chemia doszła do naszej oferty na studiach licencjackich I stopnia. Wszystkim chemia kojarzy się z czymś toksycznym i złym, natomiast my chcemy pokazać, że chemia jest także zielona. Odnawialne źródła energii, biopaliwa – o tym wszystkim będą uczyć się studenci. Oprócz tego bardzo ciekawe propozycje na studiach magisterskich II stopnia – środkowowschodnie studia żydowskie w języku angielskim, zarządzanie informacją , studia śródziemnomorskie i klasyczne i nowa ciekawa specjalność na europeistyce w języku angielskim. To będzie polityka Unii Europejskiej – mówi Agata Sałamaj, Dział Komunikacji UWr.

Wyniki pierwszej tury rekrutacji zostaną ogłoszone 14 lipca. To ważna data, bo zakwalifikowani kandydaci muszą złożyć komplet dokumentów i dopiero wtedy są przyjęci na studia. Rejestrować można się do 7 lipca i to również ważny termin. Jeśli ktoś nie weźmie udziału w I turze rekrutacji, nawet jeśli będą wolne miejsca podczas kolejnych naborów, nie będzie mógł z nich skorzystać i zarejestrować się do IRK. Trzeba to zrobić do 7 lipca.

My po prostu rozdzielamy miejsca, które zostaną po I turze wśród kandydatów z listy rezerwowej. Na tym samym polega III tura rekrutacji. Należy pamiętać i tutaj apel do maturzystów – 7 lipca to jest deadline. Do tego momentu trzeba złożyć deklarację chęci wzięcia udziału w systemie IRK. Można to zrobić z każdego miejsca w Polsce, nie trzeba wychodzić z domu, system jest oczywiście internetowy – www.irk.uni.wroc.pl, a wszystkie informacje dotyczące rekrutacji maturzyści znajdą na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl – dodaje Agata Sałamaj, Dział Komunikacji UWr.

Niektóre kierunki od lat cieszą się niegasnącym, ogromnym zainteresowaniem.

Psychologia jest liderem. Oczywiście Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Komunikacja wizerunkowa, Chemia i toksykologia sądowa. Bardzo ciekawy kierunek z filologii to filologia hiszpańska, jest też popularna. Do tego Genetyka i Biologia eksperymentalna. To jest czołówka w każdym roku. No i prawo, nasz sztandarowy kierunek. Natomiast na prawie jest wysoki limit miejsc, bo tam jest 200 wolnych miejsc dla nowych studentów I roku, więc ta liczba osób na miejsce jest od razu mniejsza – podsumowuje Agata Sałamaj, Dział Komunikacji UWr.

Na studia niestacjonarne I i II stopnia oraz stacjonarne II stopnia rekrutacja trwa dłużej, nawet do września.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy