Remont A4 Wrocław – Legnica. Oto utrudnienia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Prace obejmować będą wyburzenie jednego z wiaduktów oraz remont podpór sześciu z nich. Sprawdziliśmy na których odcinkach autostrady A4 na odcinku Wrocław – Legnica należy spodziewać się utrudnień i kiedy.

Remont autostrady A4 na odcinku Wrocław – Legnica ruszy w poniedziałek 21 kwietnia, chociaż teren został już oddany do dyspozycji wykonawców. Oznacza to, że mogą pojawić się drobne utrudnienia.

Co będzie remontowane na odcinku A4 Wrocław – Legnica?

Prace obejmować będą wyburzenie jednego z wiaduktów oraz remont podpór sześciu z nich. Od 14 kwietnia rozpoczęły się działania związane z wystawieniem tymczasowej organizacji ruchu.

Utrudnienia rozpoczną się od 21 kwietnia, wtedy będą remontowane dwa wiadukty na wysokości Wądroża Wielkiego i Strzeganowicmówi Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przejazd w okolicy remontowanych wiaduktów będzie się odbywał tylko jednym pasem ruchu na każdej jezdni. Aby ograniczyć utrudnienia jednocześnie remontowane będą maksymalnie dwa wiadukty.

Stan techniczny wiaduktów wymagał wzmocnienia filarów, skąd też naprawy są potrzebne, ale można było je dalej bezpiecznie eksploatować – dodaje Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace na A4 w okolicy Sadkowa

Największym utrudnieniem dla kierowców może być ostatni etap robót, czyli rozbiórka obiektu koło wsi Sadków. Wymagać będzie wyłączenia pasa ruchu szybkiego, a później całkowitego zamknięcia jezdni. Ruch będzie się odbywał jedną z nich na zmianę.

Planowane zakończenie prac, zgodnie z umową, to jest czwarty kwartał tego roku, jednak wykonawca dąży do tego, żeby te prace zakończyć już latem – zaznacza Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Aktualnie w związku z ograniczeniem przemieszczania się zauważalny jest mniejszy ruch na autostradzie A4.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy