Remont fosy miejskiej koło Galerii Dominikańskiej. Koniec wiosną 2022?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwają prace remontowe, których celem jest oczyszczenie fosy miejskiej naprzeciwko Galerii Dominikańskiej. W zbiorniku wodnym pływało dużo różnych śmieci, co uniemożliwiało prawidłowy przepływ wody. Ten fragment fosy od dawna wymagał oczyszczenia i poprawy stanu technicznego.

 – Akwen, na którym trwają prace przy Galerii Dominikańskiej jest najbardziej zaniedbany. On przede wszystkim zarastał i był zamulony, to powodowało, że nie było w nim życia i szans na życie w nim też nie było. Dodatkowo, kiedy lustro wody się obniżało, towarzyszył temu nieprzyjemny zapach – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

W ramach tego zadania zbiornik na wysokości al. Słowackiego został odmulony. Wyremontowano także schody na skarpie fosy. Obecnie trwają prace związane z umocnieniem brzegów za pomocą kostki brukowej, za które odpowiada MPWiK Wrocław. 

MPWiK wyremontuje tam przepust, który się tam zapadł między zbiornikami, ewentualnie dokończy to, czego nie dało się dokończyć. Zdaje się, że jest to już na dobrej drodze, żeby jeszcze w tym roku umocnienia były zrobione. Ostatni etap prac jest przewidziany na wiosnę, który będzie polegał na nasadzeniu roślinności. Zamierzamy wybrać taką, która będzie pomagała w filtrowaniu wody i utrzymaniu właściwego stanu czystości, żeby było przyjemnie i ładnie – dodaje Marek Szempliński.

Całkowity koszt tego remontu to prawie 1 mln 400 tys. zł

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy