Remonty i inwestycje w Siechnicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo pandemii COVID 19 inwestycje i remonty w gminie Siechnice nie ustały. Prace nad węzłami multimodalnymi i Zespołem Opieki Zdrowotnej trwają.

Pod koniec kwietnia zakończono remont Zespołu Opieki Zdrowotnej w Św. Katarzynie. Dzięki temu poradnie mogą już funkcjonować w nowym wydaniu.

Bardzo duży remont został zrobiony w poradni pediatrycznej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie. W całości pokryty ze środków gminnych, około 200 tysięcy złotych. Do tego zostało zakupione nowe urządzenie RTG za blisko 240 tysięcy. Tutaj także 200 tysięcy, to wkład gminy – mówi Andrzej Martynow, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie.

Oprócz tego cały czas trwają prace nad węzłami multimodalnymi w Siechnicach i Św. Katarzynie. Burmistrz Siechnic Milan Usak zapowiada, że prace idą zgodnie z planem, a cała inwestycja nie powinna się przedłużyć. W Kotowicach natomiast Szkoła Podstawowa przeszła termomodernizację. Łącza wartość prac to około 213 tysięcy złotych.

Wymiana pieca w szkole, ocieplenie budynku. Jeszcze zmiany będzie opaska odwodnieniowa przy szkole i wymiana rynien. Remont rozpoczął się jesienią, skończył wiosną. Szkoła jest już przygotowana na powrót dzieci do szkoły Małgorzata Mokrowska, radna miejska z Kotowic.

Zakończono także remont Punktu Informacji turystycznej w Trestnie, który kosztował blisko 60 tysięcy złotych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy