Remonty szkół w Kobierzycach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwają wakacje, a kobierzyckie szkoły już przygotowują się do nowego roku szkolnego. W ośmiu placówkach przeprowadzane są prace remontowe. Ostatnia inwestycja zostanie zakończona w czerwcu przyszłego roku.  

Urząd Gminy Kobierzyce przeprowadził przetarg na remont jednej ze szkół podstawowych w Pustkowie Wilczkowskim, który nie zakończył się sukcesem. To jest jedna z najstarszych szkół gminy, która potrzebuje gruntownego remontu, w tym wymiany elewacji, okien, drzwi oraz izolacji fundamentów. Nie udało się znaleźć inwestora.

Sytuacja gospodarcza w naszym kraju jest nieprzewidywalna. Zgłoszona została tylko jedna oferta dwukrotnie przekraczająca kosztorys inwestorski. Nie mogliśmy wobec tego podpisać tej umowy. Podzieliliśmy wobec tego zadania na takie podzadania, które można wykonywać poza okresem wakacyjnym. Stąd też przetarg na wymianę okien i elewacji, ponieważ te rzeczy można oczywiście wykonywać – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Podjęto decyzję o rozstrzygnięciu przetargu. 

Postanowiliśmy, że robimy przetarg z wyprzedzeniem tak, żeby wykonawca mógł się przygotować już z tymi głównymi  pracami remontowymi wewnątrz tej szkoły, przygotować się na okres wakacji następnych. Co to znaczy przygotować? To znaczy zakontraktować materiały, przede wszystkim, ponieważ dzisiaj na rynku to nie tylko ceny są szalejące, z dnia na dzień różniące się, ale też to, że trzeba czekać na poszczególne materiały kilka a nawet kilkanaście tygodni – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Poza tym we wszystkich szkołach należących gminy przeprowadzane są mniejsze bądź większe remonty. 

W kilku szkołach trwają małe remonty, ponieważ to są te, które są wykonywane bezpośrednio przez szkołę, czyli dyrektorzy tych szkół zlecają małe rzeczy typu malowanie klas, malowanie pokoju nauczycielskiego. To są naprawdę małe rzeczy. Tymi dużymi zajmują się już inwestycje gminy, czyli pracownicy Urzędu Gminy – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Jedną z dużych inwestycji jest rozbudowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej. Rozbudowa polega na dobudowaniu nowego skrzydła budynku połączonego łącznikiem z istniejącym budynkiem szkolnym.

Mamy w planach rozbudowę szkoły. Szkoła jest trzykondygnacyjna razem z zapleczem sportowym, halą sportową oraz zagospodarowanie terenu. W zagospodarowanie terenu wchodzi przede wszystkim orlik, droga pożarowa, parkingi, zieleń, trawa – mówi Mateusz Kozak, kierownik robót na rozbudowie szkoły w Wysokiej.

Teren przy nowej części zostanie wzbogacony  o boisko do piłki nożnej oraz drogę dojazdową i parkingi (44 miejsca postojowe, w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami). W budynku przewiduje się łącznie 15 klas, w tym salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy