Rewitalizacja w Parku Langiewicza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W parku Langiewicza na wrocławskich Gajowicach ruszył II etap rewitalizacji. Prace obejmą między innymi przebudowę alejek i uzupełnienie trawników. Pojawią się tam także słupki, które mają odseparować park od jezdni.


W parku Langiewicza na wrocławskich Gajowicach ruszył II etap rewitalizacji. Prace obejmą między innymi przebudowę alejek i uzupełnienie trawników. Pojawią się tam także słupki, które mają odseparować park od jezdni.

Inwestycja skupia się w zasadzie na komunikacji. Chodzi o to, że zieleń jest, ludzie chętnie z niej korzystają, ale trudno do niej się dostać. Ścieżki już są zniszczone, trudno nimi się przejść i przede wszystkim są niedostępne dla matek z dziećmi w wózkach, dla niepełnosprawnych. My tam budujemy nawet w jednym miejscu taką platformę, żeby można było tam się dostać i to jest głównie ta inwestycja – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Park Langiewicza znajduje się między ulicami Gajowicką a Wróblą. Proces rewitalizacji rozpoczął się tutaj kilka lat temu, dzięki czemu miejsce staje się coraz bardziej funkcjonalne. Mieszkańcy podkreślają, że chętnie korzystają z tej przestrzeni.

– Ja tutaj przychodzę prawie codziennie, wnuczka fajnie się bawi. Z tym, że w tej chwili coś tam robią, nie wiem co tam planują. Mam nadzieję, że będzie coś lepszego.

– Przestrzeń jest fajna, ale uważam, że powinna być troszeczkę większa.

– Jeszcze dobrze się nie popatrzyłem jak to wygląda i co to z tego będzie. Ja tu chodzę prawie codziennie. Dobrze, że jest trochę tego parku, bo tak to by było bardzo przykre – mówią mieszkańcy.

Prace w parku Langiewicza mają potrwać do końca roku. Koszt rewitalizacji to około 600 tys. zł. Na wrocławskich Gajowicach między innymi w ostatnim czasie rewitalizacje przeszły również górka Pafawag oraz powstał parczek kieszonkowy przy ul. Kwaśnej.

Tam też już można przyjść i w cieniu drzew odpocząć, wejść też na górkę pooglądać okolice, połapać promieni słonecznych. Gajowice nie mają wiele parków, ale za to mają piękne podwórza, którym warto by było się przyjrzeć, żeby odratować tą roślinność, coś dosadzić. Ruszamy z taką akcją za dwa tygodnie i będziemy mieli pierwszy spacer na podwórzu ul. Lwowskiej i Jemiołowej ze znaną botaniczką Małgorzatą Piszczek, przyjrzymy się tej zieleni i zaplanujemy drobne nasadzenia. Liczę na to, że to będzie akcja cykliczna, że przez lata będziemy razem z mieszkańcami organizowali takie rewitalizacje zieleni na podwórkach – mówi Ryszard Kessler, przewodniczący rady osiedla Gajowice.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy