Reżyser filmu „Sami Swoi” kończy 90 lat!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Sami Swoi”, „Rozmowy kontrolowane”, „Wielki Szu”, to tylko niektóre filmy, które wyreżyserował Sylwester Chęciński, a które zapisały się złotymi głoskami w historii polskiego kina. Reżyser 21 maja kończy 90 lat. Jest znany z tego, że jest mistrzem komedii.

Sylwester Chęciński jest nazywany w środowisku filmowym mistrzem. Wytwórnia filmów fabularnych we Wrocławia była drugim domem reżysera.

Wybitny reżyser filmowy jest najstarszym honorowym obywatelem Wrocławia. Jest perfekcjonistą, dlatego aktorzy i członkowie ekipy zawsze musieli na planie dawać z siebie wszystko. Waldemar Krzystek spotkał znanego reżysera w wytwórni filmowej od tego momentu 90-latek stał się dla niego mentorem.

Sylwester Chęciński w dniu swoich urodzin odpowiada, że nie wie kiedy to minęło i stara się nie wierzyć w to, że ma już tyle lat.

Dla rodziny Sławomira Chęcińskiego, każdy nakręcony film był dużą radością. Reżyser jest znany z tego, że jest bardzo skromną osobą.

W Dobrzykowicach w gminie Czernica na cześć reżysera i filmu Sami swoi powstało muzeum do którego przyjeżdżają ludzie z całego świata. Na miejscu w obiekcie przedwojenny można znaleźć orginalne przedmioty z filmu, a także plakaty. Wszyscy składają sto lat reżyserowi Chęcińskiemu do upragnionego celu zostało zaledwie 10. To my życzymy po prostu wszystkiego najlepszego.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy