Rodzina wrocławskich krasnali powiększyła się o Unicefka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rodzina wrocławskich krasnali powiększyła się o nowego członka. Jest nim krasnal Unicefek. Powstał on na znak wdzięczności miasta Wrocław Unicefowi za okazane wsparcie finansowe i rzeczowe tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Uroczyste odsłonięcia krasnala odbyło się 23 czerwca na ul. Świdnickiej, tuż obok wejścia do Przejścia Dialogu.

Przypomnijmy, że w ramach wsparcia Wrocław dostał od Unicefu ponad 40 mln zł , z czego ponad 20 mln zostało przeznaczonych na edukacje dzieci rodzin uchodźczych z Ukrainy.

To było ogromne wsparcie w kończącym się roku szkolnym. My te środki spożytkowaliśmy na stworzenie warunków dla dzieci uchodźczych do nauki we wrocławskich szkołach. Zakupiliśmy sprzęt również do nauki zdalnej, zatrudniliśmy asystentów. Korzystając z tych pieniędzy udzieliliśmy również wsparcia psychologicznego dla dzieci, które uciekły wraz z rodzicami przed wojną – mówi Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia.

– Dostaliśmy bardzo duże wsparcie finansowe, ale nie patrzyłbym tylko na miliony złotych, a na dziesiątki tysięcy osób, które tego wsparcia doświadczyły. Szukając miejsca, gdzie chcielibyśmy upamiętnić Unicef we Wrocławiu, szukaliśmy też miejsca symbolicznego. Przejście Dialogu akurat jest takim miejscem. To jest przejście, które służyło pierwszą pomocą wszystkim tym, którzy przyjechali do Wrocławia – mówi Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Krasnal ma być również symbolem międzynarodowej solidarności.

To jest wspaniała inicjatywa, że teraz we Wrocławiu powstał krasnal Unicefek. Żeby przypomnieć między innymi o tym, że to wszystko się tutaj działo. Mam nadzieję, że będzie on również przypominał, że ta wojna w Ukrainie nadal trwa – mówi Yurii Tokar, konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu.

Jesteśmy zachwyceni, szczęśliwi i podekscytowani, że możemy być tutaj we Wrocławiu na odsłonięciu symbolicznego krasnala Unicefu. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią tej symbolicznej i znaczącej części miasta – mówi Polat Kizildag, dyrektor Biura Terenowego Unicefu w Krakowie.

Dzięki środkom przekazanym z Unicefu mogliśmy w szczytowym momencie przyjąć ponad 12 tys. uczniów, od przedszkola po szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Tak że wielkie podziękowania dla Unicefu za wsparcie. Dzięki temu, organizacja Unicefu wpisze się w tożsamość Wrocławia, wyrażoną tym krasnalem. Tak że bardzo dziękuję – mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Szkół Podstawowych i Przedszkoli UM Wrocławia.

Zobacz również

Witamy w kolejnym odcinku programu Medycyna na PWR. Tym razem przeniesiemy się do świata młodych ludzi, przyszłych lekarzy, którzy już dziś kształtują przyszłość polskiej medycyny.
Na Wydziale Medycznym Politechniki Wrocławskiej z inicjatywy studentów powstało 5 studenckich kół naukowych o różnej tematyce, które oferują młodym adeptom sztuki lekarskiej nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim możliwość zdobywania praktycznych umiejętności.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy