Rodzinnie po Dolnym Śląsku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolny Śląsk wyróżnia się mnóstwem niesamowitych atrakcji turystycznych. Wiele z nich jest dostęnych również dla dzieci.

Wspólne zwiedzanie razem z dziećmi buduje więzi, jednak wybór miejsca bywa kłopotliwy. Autorki Niemapy pokazują, gdzie mogą wybrać się rodziny z dziećmi.

– Kiedy ja i Małgosia (współautorka Niemapy – przyp. red.) zostałyśmy mamami odkryłyśmy, że te przewodniki nie pomagają rodzicom. One zawierają dużo miejsc, w które nie można pójść z dzieciakami albo które nawet dzieci nie wpuszczają. Postanowiłyśmy zrobić taką mapę, która rodziom z dzieciakami pomoże zwiedzać, poznawać i pokochć to miejsce, w którym są – wyjaśnia ideę Niemapy jej współautorka, Joanna Studzińska.

Niemapa nie jest zwyczajnym przewodnikiem turystycznym. Broszura ma podpowiedzieć i inspirować rodziców do wspólnego odkrywania tajemnic regionu razem z dziećmi.

– Nie chodzi o konkretne atrakcje, tylko takie inspiracje do spaceru bardziej. Staraliśmy się pokazać różnorodność. Znaleźć coś na deszczowe dni i na słoneczne. Coś dla ludzi, którzy się lubią wspinać i dla ludzi, którzy lubią kajaki. Coś co nawiązeuje do historii, coś co jest związane z kulturą, ale tez dużo natury– wymienia Studzińska.

Najczęściej obiekty do zwiedzania wybierają dorośli, dlatego Niemapa ma pokazać te miejsca, które będą interesujące również dla dzieci. 

Odkrywanie turystycznych tajemnic regionu wspiera samorząd Województwa Dolnośląskiego. Środki przeznaczone na ten cel to 90 milionów złotych.

– Wsparcie finansowe dla firm z branży turystycznej, finansowej, sportowej. I temu służą granty, które są przyznawane małym i średnim przedsiębiorstwom – wyjaśnia Paweł Wybierała, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu Polaków wybiera odpoczynek w kraju. Każde województwo chce zachęcić turystów do przyjazdu właśnie w ich region. 

– Zachęcamy do tego, aby wakacje spędić w niezwykle atrakcyjny, niezwykle tajemniczym regionie jakim jest Dolny Śląsk – zaprasza marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

– Tak konkurencja jest, ale to nie jest konkurencja polegająca na tym, że mamy grę o sumie zerowej. Ludzie się będą przemieszczali, będą zwiedzali różne miejsca. Nam jako samorządowi Dolnego Śląska zależy na tym, żeby to był Dolny Śląsk i do tej pory nasz region wypadał bardzo dobrze, bo jesteśmy tak naprawdę trzecim regionem na który przybywa najwięcej turystów – zaznacza Paweł Wybierała.

Dolny Śląsk to nie tylko góry i zamki, ale także pustynia w środku Borów Dolnośląskich. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odkrycie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy