Rolnicy protestują: będą duże utrudnienia w ruchu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
9 lutego na Drodze Krajowej nr 30 odbędzie się protest rolników. Jest to sprzeciw dla sytuacji jakiej doprowadziła polityka Unii Europejskiej. Tego dnia lepiej wybrać inną trasę, ponieważ tutaj przez 8 godzin mogą być spore utrudnienia w ruchu.


Po prostu rolnicy wyjadą na drogi i będą opóźniać ruch pojazdu w korowodzie ciągników, tam w tempie powiedzmy 5 km na godzinę, to może sobie Pani wyobrazić, jak będzie wyglądał korek już za Pasiecznikiem w stronę Jeleniej Góry– mówi Inga Sobucka, rolnik.

 –Będzie to protest 9 lutego, to jest najbliższy piątek od godziny 9.00 do 17.30. Będą to utrudnienia na drodze krajowej numer 30 od Gryfowa do Pasiecznika w kierunku Zgorzelca– powiedział Olgierd Poniźnik, burmistrz miasta i gminy Gryfów Śląski.

Rolnicy nie zgadzają się również z dużym importem produktów  rolno-spożywczych z Ukrainy, takich jak nabiał, olej, cukier i jajka. 

Między innymi są takie działania, które wśród rolników są znane jako eko schematy, które bardzo utrudniają funkcjonowanie gospodarstw. Jeden z eko schematów wymaga od nas, abyśmy ugorowali 4% gruntów rolnych w naszych gospodarstwach. Czyli w 100-hektarowym gospodarstwie 4 hektary musi być nieuprawiane w danym roku. To tak jakby w firmie transportowej 4% samochodów nagle z dnia na dzień przestało jeździć i cały rok stało na parkingu, ale podatki i inne opłaty i tak musiałaby Pani od tego zapłacić– tłumaczy Inga Sobucka, rolnik.

Rolnicy domagają się działań rządu, poprawiających ich sytuację. 

Chcemy zyskać, żeby po prostu rząd w naszym imieniu rozmawiał z Unią i żeby zostały zmienione te przepisy, które są absurdalne– powiedziała Inga Sobucka, rolnik.

9 lutego odbędą się protesty rolnicze w całej Polsce. Szczegółowa mapa znajduje się na stronie Instytutu Gospodarki Rolnej. 

Informuję o tym mieszkańców, żeby wiedzieli, że piątek będzie trudnym dniem poruszania się na drodze krajowej numer 30. Mam nadzieję, że ten protest będzie w miarę pokojowy, czego państwu i sobie życzę– mówi Olgierd Poniźnik, burmistrz miasta i gminy Gryfów Śląski.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy