Rośnie wsparcie dla dolnośląskich przedsiębiorców

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Kiedy zarząd województwa dolnośląskiego ogłosił wsparcie dla przedsiębiorców z poprzedniej perspektywy unijnej na 40 milionów złotych, wpłynęło ponad 1000 wniosków na kwotę blisko 200 milionów. Marszałek Cezary Przybylski przyznał, że takiej kwoty nie może przeznaczyć, ale z 40 milionów zwiększył do 86 milionów złotych.

 – Kolejne wsparcie dla dolnośląskich przedsiębiorców, którzy walczą z obostrzeniami i skutkami pandemii. To dofinansowanie ma zadanie prorozwojowe, otrzyma je 380 przedsiębiorców – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

– Ogromne zainteresowanie firm, szczególnie tych, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii. Branża turystyczna, sportowa, eventowa, gastronomiczna. Mamy nadzieję, że te pieniądze pomogą im i zostaną przeznaczone nie tylko na dalsze funkcjonowanie, ale także na rozszerzanie zakresu swojej działalności lub przebranżowienie się – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Jest to program wsparcia na inwestycje prorozwojowe. Każdy przedsiębiorca, którego wniosek został przyjęty, może otrzymać maksymalnie kwotę 320 tys. złotych.

Przedsiębiorcy dostaną teraz od nas informacje, mają dwa tygodnie na złożenie dokumentów. Im szybciej to zrobią, tym prędzej otrzymają odpowiednią kwotęJacek Ilnicki, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy