Rowerem miejskim poza miasto. Wrocław i okoliczne gminy rozszerzają sieć WRM

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na tę inwestycję czekało wielu mieszkańców zarówno Wrocławia, jak i gmin podwrocławskich. Oto rower miejski wkroczył do gmin wiejskich. Jesteśmy w Bielanach Wrocławskich w gminie Kobierzyce, gdzie uruchomiono pierwszą stację wypożyczalni rowerów. Takie same stacje powstały w gminie Kąty Wrocławskie i w Wiszni Małej.

W sumie uruchomiono 5 nowych stacji, w których będzie można wypożyczyć 50 rowerów. 

 – W dwóch miejscowościach dzisiaj otwieramy – w Bielanach i Wysokiej, a więc rower jest tym, co łączy gminy i Wrocław. Inwestycja bardzo potrzebna. Przed chwilą, jeszcze przed otwarciem, człowiek wziął rower i pojechał. Myślę, że to będzie strzał w dziesiątkę – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce. 

Tylko na inwestycję w gminie Kobierzyce czeka mniej więcej 10 tysięcy mieszkańców Bielan Wrocławskich i Wysokiej.  

Bardzo duża liczba ludzi skorzysta na dostępie do takiego roweru, a ten rower jest uzupełnieniem transportu do pracy, do pociągu – jesteśmy przy stacji kolejowej. Można z pociągu wysiąść, wsiąść na rower, do Ślęzy pojechać, zostawić rower i do domu – mówi Piotr Kopeć, z-cz wójta gminy Kobierzyce.  

Dodatkowe lokalizacje powstały w wyniku współpracy między operatorem systemu – spółką Nextbike, 3 gminami i Stowarzyszeniem Aglomeracji Wrocławskiej. 

Jako zapalony rowerzysta powiem, że ona jest bardzo potrzebna. Stawiamy na zrównoważoną mobilność w Aglomeracji Wrocławskiej. Bardzo się cieszę, że udało nam się wyprowadzić rowery miejskie poza rogatki Wrocławia. Rowerów jest 50, my to traktujemy jako pilotaż, będziemy starali się ten system rozwijać z gminami Aglomeracji Wrocławskiej – mówi Jacek Kowalski, Aglomeracja Wrocławska. 

Rowery są nowe i co najważniejsze – system jest kompatybilny

Tym rowerem dojedziemy do Wrocławia i z Wrocławia tu też? Dojedziemy do Wrocławia, możemy się nim poruszać po terenie gminy Kobierzyce. Na mapie znajdziemy obszary, gdzie wolno nam zwrócić rower poza stacją. Możemy też pojechać do innych gmin – do Kątów Wrocławskich lub Wiszni Małej, więc zachęcamy do podróży i odkrywania okolicy bliższej i dalszej – mówi Jakub Giza, Nextbike Polska S.A. 

Cennik wynajmu pozostaje bez zmian – wciąż 20 minut wypożyczenia jest darmowe, dopełnienie godziny to 2 zł, a druga i każda kolejna godzina to 4 zł.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy