Rowerowi ambasadorowie Jeleniej Góry. Bliźniaki Osipik mają po 75 lat i wciąż są aktywni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bracia Osipik siedem razy okrążyli Ziemię na rowerach. Teraz mają po 75 lat, ale wciąż są bardzo aktywni i uprawiają turystykę rowerową.

Panowie Bolesław i Mieczysław to rowerowi ambasadorowie Jeleniej Góry, którzy przejechali Polskę jednośladem wzdłuż i wszerz. Na tym jednak nie koniec ich rowerowych podróży.

Z bratem przejechaliśmy Czechy i Niemcy. Ja natomiast przejechałem całą Polskę, Czechy, Niemcy, Belgii, Holandię, Austrię, Słowację, Grecję, Ukrainę. Razem żeśmy zrobili ponad pół miliona kilometrów, to dokładnie jest 507 250 kilometrów – mówią bracia Osipik.

To tak, jakby siedem razy okrążyli Ziemię. Zamiłowanie do turystyki rowerowej w czwartej klasie szkoły podstawowej zaszczepili w nich rodzice. Pan Bolesław za działanie na rzecz aktywizacji sportowej osób po 60-tym roku życia został wybrany Senioralnym Sportowcem Roku w ogólnopolskim konkursie Senior w Ruchu.

  • Ile lekarzy nieraz mówią, seniorzy nie siedźcie w domu, ruszcie się, idźcie sobie na spacerek, czy nawet wziąć kijki, czy nawet gdzieś spotkać się z seniorami, wycieczkę sobie zrobić. Nie siedzieć przy telewizorze, czy przy komputerze, czy krzyżówki rozwiązywać. Senior musi być w ruchu. Trzeba po prostu być w ruchu, trzeba być aktywnym, trzeba działać, spotykać się z seniorami, ponieważ my też robimy spotkania z seniorami w Jeleniej Górze, przy kawie, każdy coś ciekawego opowie. Wyświetlamy swoje materiały na ekranie – dodaje jeden z seniorów.

Bliźniaki, mimo wieku, pozostają aktywni. Wciąż uprawiają turystykę rowerową w różnych miastach, spotykają się z innymi seniorami i jeżdżą na zloty bliźniaków.