Równość i tolerancja. Nowy zespół na PWr

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Politechnika Wrocławska stworzyła nowy Zespół ds. Polityki Równościowej. Stop dyskryminacji! Równość i tolerancja, to słowa kluczowe, którymi będzie się kierował nowy zespół. Działania rozpoczną się od badań.

– Mamy bardzo wielu studentów, którzy przyjeżdżają z innych krajów i kultur i bardzo nam zależy na tym, żebyśmy tę wielokulturowość podtrzymywali, aby osoby, które są inne były ciekawe i żeby nie był to ktoś obcy. Ważne jest, żeby ta nasza polska gościnność także miała miejsce na akademickich korytarzach – mówi dr hab. Karolina Jaklewicz, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równościowej PWr.

To jest właśnie cel nowego zespołu, aby studenci i pracownicy czuli się dobrze, a Politechnika Wrocławska jest przecież uczelnią otwartą na zagraniczną współpracę i kultury. Teraz zespół powołany przez rektora uczelni będzie się zajmował badaniami.

– Jednym z naszych celów jest sprawdzenie tego, jak wygląda sytuacja z dyskryminacją na naszej uczelni. Opracowujemy plan badań, który określi, jak wygląda sytuacja równości i dyskryminacji na Politechnice Wrocławskiej. Równości pod względem płci i dyskryminacji na tle różnych innych czynników – mówi dr Mateusz Kotowski, kierownik Zespołu ds. Polityki Równościowej PWr.

Po badaniach zostanie opracowany plan działania i specjalny dokument, który będzie określał politykę równościową uczelni.

– Będziemy przechodzić do opracowania procedur zgłaszania przypadków dyskryminacji, a także do opracowania programu takiego bardziej miękkiego związanego z kulturą i szkoleniami, tak aby te wartości napisane w preambule, czyli otwartość, wolność intelektualna, tolerancja wprowadzić do życia akademickiego uczelni – podkreśla dr hab. Karolina Jaklewicz, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równościowej PWr.

Uczelnia chce pomóc studentom i dać im możliwość zgłaszania skarg dotyczących dyskryminacji i nierównego traktowania. Możliwe, że już na wiosnę powstanie komisja rozpatrująca takie wnioski.

Zobacz również

W Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Korzeniowskiego we Wrocławiu jest realizowany program „MHR Ratownicy Zdrowia Psychicznego”. Jego uczestnicy mają możliwość skorzystania z cyklu spotkań i warsztatów, dzięki czemu w przyszłości będą mogli pomóc osobom, które doświadczyły kryzysu uchodźczego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy