Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejną ważną inwestycją dla gminy Trzebnica jest rozbudowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. W ramach której, między innymi, zostanie wybudowane podziemne przejście, czyli tak zwany łącznik, który połączy szkołę ze znajdującą się na przeciwko Halą Widowiskowo -Sportową, a także zostanie dobudowany budynek, w którym pomieści się 9 nowych sal lekcyjnych.

W ramach środków Polskiego Ładu otrzymaliśmy kwotę ponad 10 mln złotych na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z budową łącznika do Hali Widowiskowo – Sportowej w Trzebnicy oraz na budowę Gminnej Hali Sportowej w przy szkole podstawowej w Kuźniczysku. Są to piękne dwa zadania. Muszę powiedzieć, że najbardziej się cieszę z rozbudowy SP nr 2 w Trzebnicy i z łącznika, który jest też częścią składową budowy Hali Widowiskowo – Sportowej w Trzebnicy – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

W Trzebnicy przybywa mieszkanców, a to oznacza, że wzrasta też liczba uczniów. Nowe sale lekcyjne zapewnią dodatkowe miejsca, a łącznik między budynkami – komfort i bezpieczeństwo dzieci.

Jest to bardzo ważna inicjatywa i bardzo nam w tej chwili potrzebna, ze względu na bardzo dużą liczbę uczniów w szkolę. Kiedy przeprowadzaliśmy się do obecnego budynku szkoła liczyła ponad 400 uczniów, w tej chwili jest ich ponad 750. Nowe skrzydło, które powstanie przy szkole, zapewni dodatkową powierzchnię i 9 sal lekcyjnych, które są nam bardzo potrzebne – mówi Lidia Piotrowska, p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.

Dzięki łącznikowi uczniowie będą mogli także wygodnie przemieszczać się z budynku Szkoły do Hali Widowiskowo Sportowej, gdzie odbywają się zajęcia wychowania fizycznego.

Z pewnością zapewni to bezpieczeństwo naszym dzieciom, a jednocześnie zdecydowanie poprawi komfort pracy. Jest to bardzo dobra decyzja burmistrza, że łącznik powstaje właśnie teraz, ze względu na to, że umożliwia on rozbudowę szkoły właśnie o to dodatkowe skrzydło. Bo gdyby łącznik powstał wcześniej to niestety to dodatkowe skrzydło by nie powstało, a jest to dla nas bardzo ważne i bardzo istotne – dodaje Lidia Piotrowska.

Rozwijamy się bardzo dynamicznie, rozbudowuje się tutaj budownictwo mieszkaniowe i stąd przybywa coraz więcej dzieci, z czego bardzo się cieszę i dlatego zapewniamy takie warunki dla szkoły. Obok jest zaraz szkoła muzyczna, aquapark, piękne obiekty, squash i dużo innych rzeczy, które pozwolą rodzinom znaleźć swoje gniazdo – zaznacza Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy