Rozbudowa Urzędu Gminy Czernica przełożona

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
W tym miejscu miał zostać rozbudowany Urząd Gminy Czernica niestety z powodu koronawirusa inwestycja zostanie przesunięta. Dla wójta najważniejsi są pracownicy i ich miejsca pracy.

– Wole zrezygnować z rozbudowy urzędu, niż z jakiegokolwiek pracownika, który w mojej gminie pracuje – mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

– Jesteśmy pełni podziwu dla wójta, który zachowuje ludzi pracujących w urzędzie i którzy generują dochody swoją pracą i sprawną obsługą – podkreśla Adam Jaskuła, przewodniczący Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Z powodu pandemii gmina będzie mieć najprawdopodobniej zdecydowanie mniejsze dochody. W tej chwili jednak rusza budowa odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia biegnącej przez teren gminy Czernica.

– My rozbudowujemy w tamtym miejscu równolegle swoje tereny przemysłowe. Sprawna obsługa przedsiębiorców będzie generowała wysokie dochody dla gminy – dodaje Adam Jaskuła, przewodniczący Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Te pieniądze mogą pomóc gminie w dalszym rozwoju i modernizacji budynków. Wójt podkreśla, że rozbudowa urzędu jest bardzo potrzebna, ale trzeba zacząć oszczędzać.

– Uważam, że należy zacząć oszczędzać od siebie. Doszedłem do wniosku, aby na razie pracować w takim składzie, jakim mamy, żeby inne ważne zadania nie ucierpiały – mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Urząd zostanie rozbudowany, lecz na pewno nie w tym roku, inwestycja została przełożona.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy